Bozdağı'n Yeni Kitabı Masum Hatalar Çıktı!

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarlarından Çerkez Bozdağ'ın kaleme aldığı Masum Hatalar isimli yeni kitabı kitapseverlerle buluştu.

Kırşehir Haberleri 25 Ocak 2019 19:13
Bozdağı'n Yeni Kitabı Masum Hatalar Çıktı!
-A +A

         Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarlarından Çerkez Bozdağ'ın kaleme aldığı Masum Hatalar isimli yeni kitabı kitapseverlerle buluştu. 
          Gazetemiz "Çınar Kırşehir"in köşe yazarı da olan Eğitimci-Yazar Çerkez Bozdağ'ın "Masum Hatalar" adlı kitabında okurları anlatılan hikayelerde kendilerini bulma imkanı bulacaklar. 
Yazar Bozdağ, kitapçı tezgahlarını süslemeye başlayan kitabında okurlarının kendini bulabileceği hikayelere yer verdiğini belirterek, "Her yaşam kendinden sonraki yaşamlara ya ibret ya da örnektir. Masal olur, hikaye olur; bazen tek bir cümle nesilden nesile anlatıla anlatıla dillere pelesenk olur. Yaşandıktan sonra günler, aylar, yıllar geçmiş; bir varmış, bir yokmuş olmuştur her şey masal tadında. Kim nerede, nasıl yaşamış bilinmez ama günün birinde, vakti geçmişte, yeri çok uzakta olsa da bizden, içimizden biridir kahramanlar.“Sen, sen ol da, onun gibi olma sakın!”dır çoğu zaman. Önce özünde, sonra sözünde insan olmaktır her bir temanın usaresi.Çerkez Bozdağ hikayeleri de özgün kıvamıyla geleceği aydınlatmak üzere bu kapağın altında bir araya getirilerek okura sunulmuştur. Herkes kendine lazım olanı alıp yüreğine koysun diye" şeklinde bilgiler aktardı.
ÇERKEZ BOZDAĞ KİMDİR?
         1955 yılında Kırşehir’in Mucur ilçesine bağlı Obruk Köyü'nde doğdu. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Mucur’da okudu. 1979 yılında Konya Selçuk Enstitüsü Türkçe Bölümü'nü bitirdi. 1992 yılında lisansını tamamlayarak branşını Türk Dili ve Edebiyatı olarak değiştirdi. Tokat, Hatay, Kırşehir ve Ankara’da Türkçe-Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği ve yöneticilik yaptı.
         Çeşitli yarışmalarda şiir, anı, tiyatro ve makale dallarında birçok ödüller aldı. Değişik dergi ve yerel gazetelerde şiirleri yayımlandı. Şiirlerinde hem hece ölçüsünü, hem de serbest ölçüyü kullandı.
         Hâlâ Kırşehir’de yaşıyor ve yazmaya devam ediyor. “Misket Kız’ın Rüyası” adlı oyunu Ankara Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün açtığı tiyatro yarışmasında ödül aldı. “Mehmet’im Vatan Oldu”, “Yılın Hayvanı” ve “Hürriyet Türküsü” adlı basılmaya hazır oyunları var. Öğretmen olarak çalıştığı illerde Öğretmenler Günü ile ilgili şiir ve kompozisyon yarışmalarında çok sayıda birincilikler aldı. Kitap olarak basılmaya hazır “Ağlarken Duvara Dön” adlı bir hikâye çalışması bulunmaktadır.
“Yarasanın Tüyleri-1-Kötü Bir Şey Olacak” adlı romanı üç cilt olarak tasarlandı. “Yarasanın Tüyleri-2-Ölümün Güzel Olacak” ve “Yarasanın Tüyleri-3- Katiller Yok Olacak” alt başlığı ile çıktı.        
         Kırşehir Yazalar ve Şairler Derneği Üyesi olan Çerkez Bozdağ’ın beş yüzün üzerinde şiiri bulunmaktadır.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1. Soru

1. Soru

11:44 19 Nisan 2019
Soru 4:

Soru 4:

09:02 19 Nisan 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı