Bozkırın Sesi’nin 13. sayısı çıktı

Kırşehirler Derneği (KIR-BİR)’in yayın organı, olan “Bozkırın Sesi” Dergisinin 13. sayısı okuyucularıyla buluştu.

İlçeler 6 Ocak 2019 14:00
Bozkırın Sesi’nin 13. sayısı çıktı
-A +A

                 Kırşehirler Derneği (KIR-BİR)’in yayın organı, olan “Bozkırın Sesi” Dergisinin 13. sayısı okuyucularıyla buluştu. Kırşehirliler Derneği (KIR-BİR) tarafından 64 sayfa olarak hazırlanan “Bozkırın Sesi”  Dergisinin 13. sayısı yine dopdolu.
                  Kırşehirler Derneği (KIR-BİR)’in yayın organı, olan “Bozkırın Sesi” Dergisinin 13. sayısı okuyucularıyla buluştu. Kırşehirliler Derneği (KIR-BİR) tarafından 64 sayfa olarak hazırlanan “Bozkırın Sesi”  Dergisinin 13. sayısı yine dopdolu. Kırşehirliler Derneği (KIRBİR) Genel Başkanı Recep Dedebali’nin imtiyaz sahipliğini, Genel Başkan Vekili Ömer Yılmaz’ın Genel Yayın Yönetmenliğini, Yayın Kurulu Üyeleri olarak; Ömer Yılmaz, Hasan Hüseyin Gül, Dursun Çakır, Ahmet Haykır, İbrahim Dulkadir ve Ekrem Kaya’nın görev aldığı derginin düzeltmenliğini ise Hasan Hüseyin Gül yapıyor.  Dergide Kırşehir’in kültürel değerlerini ve Kırşehir’in yetiştirmiş olduğu önemli şahsiyetleri tanıma fırsatı bulabilirsiniz.
ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKANI ENVER DEMİREL İLE ÖZEL RÖPORTAJ
                     Derginin bu sayısında Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ile yapılan özel röportaj da yer alıyor. “Ahi Kenti Etimesgut’ta Enver Demirel Mührü” başlığını taşıyan röportaj Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı çalışmalar yer veriliyor. Başkan Demirel, röportajında “ Etimesgut 90’larda taşra olarak biliniyordu. Şimdi ise Türkiye’nin en çağdaş kenti oldu. Ahilik ve Türk kültürünün en belirgin örneklerini bulacağınız kenttir Etimesgut” dedi.
ÜÇ AYDA BİR ÇIKIYOR
                       Dergiyle ilgili kısa bilgi veren KIR-DER Başkanı Recep Dedebali, “Üç ayda bir çıkan dergimiz, talebe göre 1.000 ila 5.000 adet arası basılıyor. Kültür ağırlıklı olan dergimiz, Kültür Bakanlığınca onaylanmış olup, Türkiye’nin 81 ilindeki kütüphanelerinde yerini almıştır. Yoğun ilgi gören dergimiz düzenli olarak üç ayda bir yayınlanmaktadır. Abonelik işlemlerimizi de devam ettiriyoruz. Hemşerilerimizden ricam Kırşehir kültürüne ait haber ve yazıları dergiye göndererek katkıda bulunmalarıdır. Ayrıca dergiye abone olmaları ve abone olunmasını tavsiye etmeleridir. Dergiye ulaşmak isteyen okuyucularımız, kirder@hotmail.com adresinden veya 0312 331 66 40 No’lu telefondan iletişime geçerek dergiyi talep edebilirler” diye konuştu. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ekim%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı