Boztepe'de şükür ve yağmur duası yapıldı

Boztepe ilçesi sanayi yanındaki Boztepe Semt Sahasında, Boztepe ve ilçeye bağlı çevre köylerden gelen vatandaşlar yağmur duası için bir araya geldi.

Kırşehir Haberleri 3 Mayıs 2019 11:47
Boztepe'de şükür ve yağmur duası yapıldı
-A +A

         Boztepe ilçesi sanayi yanındaki Boztepe Semt Sahasında, Boztepe ve ilçeye bağlı çevre köylerden gelen vatandaşlar yağmur duası için bir araya geldi.
         Dua merasimine, Belediye Başkanı Hüseyin Takan, İlçe Müftüsü Emin Yüksel, daire amirleri, cami imamları ve müezzinleri, ilçemize bağlı çevre köylerin muhtarları, çevre köylerden gelen misafirler ve ilçe halkı katıldı.
         Yağmur duası için bir araya gelenlere bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Emin Yüksel, üreticilerin Mayıs ayında yağış beklentilerinin büyük olduğunu, tarımda verimlilik için bahar aylarındaki yağmurların önemli olduğunu belirterek, "Mayıs ayının ilk haftaları yağmurun düşmesi önemlidir. Doğal olarak mevsim yağış açısından çok güzel geçti ama bugünlerde de yağışın, yağmurun düşmesi tarlalarımızın bereketlenmesi açısından önemli dedi ve bunun için Allah'tan rahmet dilediklerini söyledi.
         İlçe müftüsünün konuşmalarından sonra cami imamlarının ve müezzinlerinin okudukları dua ve ilahilerin ardından hem şükür hem de yağmur yağması için topluca namaz kılındı ve dua edildi.
         Yağmur Duasına katılan vatandaşlarda "İnşallah dualarımız kabul olur da yağmur yağar. Bol ve Bereketli bir hasat mevsimi geçiririz. Yer gök duayla. İnşallah Allah duamızı kabul eder, İlçemiz ve Çevre köylerimiz bu yağmurdan nasibini alır" dediler.
         Namaz ve edilen Dua ‘nın ardından Yağmur duası için üreticilerin bağışladığı Kurbanlar kesilerek, Yağmur duası için toplanan misafirlere kıymalı pide, ayran, su ikram edildi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı