Bu Durumda Suçlu Kim?

Çınar Kırşehir Gazetesi'nde uzun süredir köşe yazarlığı yapan, Kırşehir'in sorunlarını köşesine taşıyan ve Ankara'da Çınar Kırşehir'in ve Kırşehir'in sesi olan değerli yazarlarımızdan Ferhat Ünal'ın başına öyle bir olay geldi ki pes dedirtti.

Kırşehir Haberleri 9 Ekim 2018 19:14
Bu Durumda Suçlu Kim?
-A +A

                Çınar Kırşehir Gazetesi'nde uzun süredir köşe yazarlığı yapan, Kırşehir'in sorunlarını köşesine taşıyan ve Ankara'da Çınar Kırşehir'in ve Kırşehir'in sesi olan değerli yazarlarımızdan Ferhat Ünal'ın başına öyle bir olay geldi ki pes dedirtti. 
                Çankaya Belediyesi'nin görmezden geldiği ve vatandaşın çığlığını duymadığı bu noktayı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yüzlerce Kırşehirli vatandaşın ikamet ettiği, Ankara'nın hatta Türkiye'nin en büyük ilçelerinden bir tanesi olan Çankaya'da önüne engel konmayan çöp konteynırları yokuşlu yolun da etkisi ile hızlanınca duran araçlara çarpıyor. Birçok araç sahibi ufak hasarlarla atlatsa da bu olayın herhangi bir çocuğun veya bir canlının başına gelebileceği akıllara maalesef gelmiyor. Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün de pişkinliği bu olayın vehametini kat kat artırırken, geri dönüşü olmayan kazalar olmaması için yüzlerce Kırşehirlinin yaşadığı bu ilçede biran önce önlem alınması ve hasarların karşılanması isteniyor. 
Yaşadığı bu kaza neticesinde muhatap bulamayan, ilgililerin de duyarsızlığını dile getiren Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı Ferhat Ünal olayı özetliyor. Özetliyor özetlemesine de bu durumun gerçekten elle tutulur bir yanı yok. Umuyoruz Çankaya Belediyesi bu konuda biran önce gerekeni yapar aldığı önlemler ve karşıladığı hasarlarla hem ilçe sakinlerinin gönlünü almış olur hem de yaşanabilecek geri dönüşü olmaz kazaların önüne geçmiş olur. İşte Çınar Kırşehir'in değerli yazarlarından Ferhat Ünal'ın çarpıcı o cümleleri: "Ferman sizden Derman bizden! '4.5 yılda siz ne istediniz de biz yapmadık?' Bu sözler Çankaya Belediye Başkanı'na ait. Bu başlık Ankara Çankaya sakinlerine yabancı gelmeyecek bir hap mesajı.  Yanında Çankaya Belediye Başkanı Sayın Alper Taşdelen 'ın resmi ile tüm Çankaya'daki bilboardlarda yerini alıyor.  Fakat gelelim sözün özüne yüz yirmi iki mahallesi olan Çankaya ilçesi Türkiye"nin en büyük ilçelerinden biri.  Ne yazıkki ilçemizde son yıllarda aşırı park yapılırken çöp konteynırlarının tehlike saçtığı ve insanlarının zor şartlarda aldığı gecesine gündüze katıp ödediği araçlara zarar verirken bu olayları gözden kaçıran bir belediyecilik anlayışı olduğunu görüyoruz. Nasıl mı zarar veriyor önlerinde her hangi bir önlem olmayan çöp konteynırları yokuşu bol olan Çankaya'da kaçarak araçlara ağır hasar veriyor. Bu araçlardan biride benim aracım. Aracımı Çankaya Birlik Mahallesi 467 sokağa park ederek komşularıma misafirliğe gittim. Misafirlik sonunda aracım başına geldiğimde aracında ağır hasar olduğunu gördüm. İlk önce aracıma birileri tarafından çarpılarak kaçtıkları geldi. Hemen telefonumdan polisi aradım. 
Görevli arkadaşlar gelene kadar araç başında beklerken aracımın yan tarafında bulunan siteden güvenlik görevlisi arkadaş tarafıma seslenerek aracımı bu duruma getiren aslında Çankaya Belediyesi'ne ait çöp konteynırı olduğunu söyledi. Benim aracımdan önce farklı bir araca çarparak hızını alan ölüm makinesi olarak adlandırdığım konteynır benim aracımın ön tarafını ağır hasar bırakarak Şemsettin Günaltay Caddesine çıkıyor ve oradan bir kaç araca da kaza riski yaratarak yol kenarında bulunan çöp konteynırına çarparak duruyor. 
Şimdi bu araçlar olmasaydı bu bir çocuğa yada yaşlıya çarpsaydı Çankaya Belediyesi bu olayı nasıl çözecekti?
Belediyenin temizlik işleri müdürü ile görüştüğümde birçok yerde bu tarz olaylardan dolayı önlem aldık fakat her yere yetişemedik önlem alınacak çok yer olduğunu ve benim mağduriyetime bir çözüm olamayacakları haklarımı hukuk alanında çözmem gerektiğini ifade etti. Buradan Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürüne soruyorum aynı durumda sizin yakınınıza yada aracınıza böyle bir durum olsaydı siz nasıl bir yol izlerdiniz? 
Ayrıca hala çözüm üretme ve anlaşma yoluna varmayıp 'karakoldan tutturduğunuz tutanaklara hakkınızı arayın' derken hiç samimi gelmediğinizi siz bile söylediklerinizin samimi olmadığını söylerken elinizi vicdanınıza koydunuz mu?
Şimdi en yakınında bulunan Mamak İlçesi bu konteynırlarda nasıl yol izlemiş. Tabiki belediye önüne kalın bir boru ile önlem alarak tehlikeli durumların önüne geçilmeye çalışılmış. Buradan Sayın Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e seslenerek benim mağduriyetimin giderilmesini ayrıca bu ölüm konteynırlarının başka insanlara zarar vermeden önlemin alınması gerektiği ifade etmek isterim.
Gelelim başta yazdığım 'Ferman sizden Derman bizden' sözüne. Benim sizlerden isteğim 4.5 yıldır yürüttüğünüz Belediye Başkanlığı görevinizi bu sıkıntıyı bir canlının zarar görmesinden önce çözüme kavuşturarak çözmeniz. Çözümünüz bana bir Çankaya sakini olarak nasıl bir derman olacak bekliyorum."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı