Bu yıl sonunda hizmete girecek!

            Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Şahin, yapımı son aşamaya gelen yeni bina ile ilgili olarak detaylı bilgiler verdi.

         Bu yıl sonunda hizmete girecek olan ve geçtiğimiz günlerde Kırşehir Valisi İbrahim Akın'ın da incelemelerde bulunduğu yeni bina üreticilere modern bir şekilde hizmet vermek üzere hızla tamamlanıyor.
         Kenan Şahin açıklamasında, 11 milyon 800 bin TL sözleşme bedeli olan yeni binanın üreticilere ferah bir ortamda hizmet vereceğini belirterek, Kırşehir'in modern binasının bu yıl sonunda hizmete açılmasının planlandığını bildirdi. Hızla devam eden binanın son aşamalarının da tamamlanmak üzere çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiği gözlerden kaçmıyor.
        Şahin, yaptığı açıklamada, ihalesi Ankara da yapılan Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü binasının Kırşehir'in nüfus ve şartlarına uygun bir altyapı ile hazırlandığını, kentteki önemli bir ihtiyacı karşılayacağını belirtti. Kent merkezinde iki ayrı binada hizmet veren İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün, inşaatın bitimi ile tek bina haline geleceğini dile getiren Şahin, şunları kaydetti: "Medrese Mahallemizde bulunan eski hizmet binamızın bulunduğu yaklaşık 8 dönüm arazimiz üzerine yapılan inşaatın kapalı alanı 6 bin 330 metrekare olacak. İhale şartnamesi gereği yüklenici firma tarafından 500 günde bitirilmesi gereken yeni hizmet binamızın tamamlanmasıyla çiftçilerimiz daha rahat ulaşım sağlayacağı gibi, iki ayrı bina arasında yaşadıkları mağduriyetler sona erecek. Tek bir çatı altında olacak modern ve konforlu hizmet binamızda personelimiz de vatandaşlarımıza buna uygun şekilde hizmet verecek. İnşaat bitine kadar iki ayrı binada hizmet veremeye devam edeceğiz, şu anda iki bina arasında yaklaşık 3 kilometrelik bir mesafe var. Binamız şu anda bodrum ile zemin katının betonu atılmış durumda. Bodrum, zemin ve üzerinde 4 katlı olmak üzere toplam 6 kat olarak yapılıyor. Modern bir binanın yanı sıra önemli bir ihtiyacımız olan konferans salonuna da sahip olacağız."
        Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Şahin açıklamasında, modern binada engelli otopark, 200 kişilik konferans salonu, sığınak yemekhane, il müdürlüğü hizmet binasından oluşacağını belirterek, yerleşim alanının bin 447 metrekare olacağını kaydetti.
        Şahin, yeni binada inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve üreticilere daha modern bir şekilde hizmet sunulacağını belirtti.

         Kırşehir Valisi İbrahim Akın ise, “Bu senenin sonunda bitmesini planladığımız İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yeni hizmet binasında vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmetler verilecektir. İlimizdeki yatırımları yakından takip ediyor, planlanan sürede tamamlanması için gayret gösteriyoruz. Binanın şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
YAZARLAR