SICAK HABER

BÜYÜK ZAFERİMİZİN 96. YILI KUTLU OLSUN!

Türk milletinin düşman işgalinden kurtuluşunun ve yeniden bağımsızlığa adım atmasının simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. Yıldönümü Kırşehir’de de törenlerle kutlanacak.

Kırşehir Haberleri 30 Ağustos 2018 09:15
BÜYÜK ZAFERİMİZİN 96. YILI KUTLU OLSUN!
-A +A

         Türk milletinin düşman işgalinden kurtuluşunun ve yeniden bağımsızlığa adım atmasının simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. Yıldönümü Kırşehir’de de törenlerle kutlanacak. 30 Ağustos Zaferi, ilk olarak 30 Ağustos 1923’te Ankara, Afyon ve İzmir’de şenlikler düzenlenerek kutlandı. 1935’te çıkarılan bir yasayla da Zafer Bayramı olarak kabul edildi.
         30 Ağustos Zafer Bayramı, Kurtuluş Savaşı'nın sonucu belirleyen Büyük Taarruz'un son günü olan 30 Ağustos'ta yapılan Başkumandanlık Meydan Savaşı'nın yıldönümü ulusal bayram olarak kutlanırken, Kırşehir'deki kutlama programı açıklandı.
         30 Ağustos Zafer Bayramı, ülke geneliyle birlikte dış temsilciliklerde, KKTC’de ve Kırşehir’de de Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılık içinde değişik etkinliklerle kutlanacak. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasındaki Türk ordusunun düşmana son ve ağır darbeyi indirerek yurt topraklarından söküp attığı, Türk milletinin hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermeden sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirdiği Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. Yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı için Kırşehir’de tüm hazırlıklar tamamlandı. Kırşehir Valisi İbrahim Akın'ın imzasıyla yapılan açıklamaya göre, Kırşehir’de Zafer Bayramı kutlamaları, 30 Ağustos Perşembe günü (bugün) günü saat 10.30’da Cacabey Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı’na Kırşehir Valiliği ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali İbrahim Akın, saat 10.45’te makamında tebrikleri kabul edecek. Valilik binası önünde Vali İbrahim Akın ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, törene katılanların ve halkın bayramını kutlayacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrağın çekilmesi ile devam edecek. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların ardından şiirler okunacak ve tören geçişi yapılacak.
         30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında saat 20:00'da Grand Otel Terme'de Zafer Bayramı resepsiyonu verilecek.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı