Büyük Zaferin 97. Yılı Kutlu Olsun!

Türk milletinin düşman işgalinden kurtuluşunun ve yeniden bağımsızlığa adım atmasının simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü Kırşehir’de de törenlerle kutlanacak.

Kırşehir Haberleri 30 Ağustos 2019 08:01
Büyük Zaferin 97. Yılı Kutlu Olsun!
-A +A

          Türk milletinin düşman işgalinden kurtuluşunun ve yeniden bağımsızlığa adım atmasının simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü Kırşehir’de de törenlerle kutlanacak. 30 Ağustos Zaferi, ilk olarak 30 Ağustos 1923’te Ankara, Afyon ve İzmir’de şenlikler düzenlenerek kutlandı. 1935’te çıkarılan bir yasayla da Zafer Bayramı olarak kabul edildi.
         30 Ağustos Zafer Bayramı, Kurtuluş Savaşı'nın sonucu belirleyen Büyük Taarruz'un son günü olan 30 Ağustos'ta yapılan Başkumandanlık Meydan Savaşı'nın yıldönümü ulusal bayram olarak kutlanırken, Kırşehir'deki kutlama programı açıklandı.
         30 Ağustos Zafer Bayramı, ülke geneliyle birlikte dış temsilciliklerde, KKTC’de ve Kırşehir’de de Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılık içinde değişik etkinliklerle kutlanacak. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasındaki Türk ordusunun düşmana son ve ağır darbeyi indirerek yurt topraklarından söküp attığı, Türk milletinin hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermeden sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirdiği Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. Yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı için Kırşehir’de tüm hazırlıklar tamamlandı. Kırşehir Valisi İbrahim Akın'ın imzasıyla yapılan açıklamaya göre, Kırşehir’de Zafer Bayramı kutlamaları nedeniyle kamu ve özel kuruluşlar, işyerleri bayraklarla süslenerek, şehrin uygun yerlerine taklar kurulacak.
           Kırşehir’de gerçekleştirilecek Zafer Bayramı kutlamaları yarın saat 10.30’da Cacabey Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na Kırşehir Valiliği ile Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başlayacak. Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından saat 10.45’te Vali İbrahim Akın, makamında tebrikleri kabul edecek. Saat 11.00’de Valilik binası önünde Vali İbrahim Akın ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun törene katılanların ve halkın bayramını kutlaması, İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrağımızın çekilmesi ile devam edecek. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları Mehteran Bölüğü konseri izleyecek. Kutlamalar şiirlerin okunması ve tören geçişi ile sona erecek. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Vali İbrahim Akın ve eşinin akşam saat 20.00’de Grand Hotel Terme’de resepsiyon vermesi ile sona erecek.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Anahtar Kelimeler : 30 Ağustos Zafer Bayramı, 97,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
Yine Tarih Yazdı!

Yine Tarih Yazdı!

09:10 7 Aralık 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Aral%C4%B1k%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı