SICAK HABER

Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi Eğitimi

İl ve ilçe müdürlüklerinde çalışan veteriner hekimler ile serbest veteriner hekimlere buzağı ölümlerinin önlenmesi konulu eğitim verildi.

Kırşehir Haberleri 20 Mart 2018 19:08
Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi Eğitimi
-A +A

        Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda İl Müdürü Kenan Şahin, İl Müdür Yardımcısı Suat Veyisoğlu, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Vekili Alper Hakan Palabıyık ve ilçe müdürlerinin katılımı ile il ve ilçe müdürlüklerinde çalışan veteriner hekimler ile serbest veteriner hekimlere buzağı ölümlerinin önlenmesi konulu eğitim verildi.
         Eğitimde, İl Müdürü Kenan Şahin; 2018 yılının Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Buzağı Ölümlerini Önleme ve Hastalıklarla Mücadele Yılı olarak belirlendiğini, buzağı ölümlerinin ülkemiz için önemli bir sorun ve kayıp olduğunu, buzağı ölüm oranlarının değişik kaynaklarda yüzde 10 civarında olduğunu belirterek buzağı ölümlerinin önlenmesi için önce buzağı ölümlerinin asıl nedenlerinin ve tam sayısının belirlenmesi gerektiğini, bunun için de aşılama faaliyetleri ile birlikte yapılacak bir anket çalışması ile bunun tespitinin yapılabileceğini vurguladı.
         İl Müdürü Şahin'in konuşmalarının ardından Müdürlük personeli Veteriner Hekim Tolga Deniz tarafından eğitim çalışması yapıldı. Eğitime toplam 40 veteriner hekim katıldı.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı