CACABEY VE MUCUR GENÇLİK MERKEZLERİNDE GENÇLER SABAH NAMAZINDA BULUŞTU!

“Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” projesi kapsamında, her ay olduğu gibi bu ayda Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezi Ahmet Yesevi Camisinde ve Mucur Gençlik Merkezi Hicret Camisinde gönüllü gençlerin katılımıyla gençler sabah namazında buluştular. ​

Kırşehir Haberleri 27 Kasım 2018 10:55
CACABEY VE MUCUR GENÇLİK MERKEZLERİNDE GENÇLER SABAH NAMAZINDA BULUŞTU!
-A +A

                “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” projesi kapsamında, her ay olduğu gibi bu ayda Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezi Ahmet Yesevi Camisinde ve Mucur Gençlik Merkezi Hicret Camisinde gönüllü gençlerin katılımıyla gençler sabah namazında buluştular. ​ Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezi yetkilileri gerçekleşen etkinlikle ilgili şu ifadelere yer verdiler: "Sabah namazı bizim dirilişimizin anahtarıdır. Güneşi uyandırmadan uyanan bizler, dünyayı uyandıracak bir diriliğin hem burada hem de ötelerde sahipleri olarak yüceliriz. Bugünlerde bu mana öyle net ve berrak tebellür ediyor ki... Saf saf, cami cami, şehir şehir sabah namazı ile diriliyor, sabah namazı ile kendimizi buluyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Gençlik Merkezleri üzerinden düzenlenen “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” etkinliği 81 ilde gerçekleşen programlarla camileri gençleştiriyor, milli ve manevi değerlerimizi gündemde tutup; gelecek nesillere sabah namazının insanı inşa noktasında ne denli önemli olduğunu gösteriyor. Bakanlığa bağlı 81 ildeki 229 Gençlik Merkezi eş zamanlı olarak ülkemizin Kuzeyinden Güneyi’ne, Doğu'sundan Batı’sına belirlenen merkezlerde, gençleri sabah namazında buluşturup; birlik ve beraberlik ruhunu canlı tutmayı, gelecek nesillere aktarmayı amaçlıyor. Bu anlamda gerçekleşen programlarda şimdiye kadar yüzbinlerce genç sabah namazlarında buluşmuş, bu ruha ortak olmuştur.
                 “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” programları bir diğer açıdan da devlet mekanizmasının gönüllü teşebbüste bulunduğuna işaret ediyor. İstatistiki, proje-program bazlı çıktılar yerine gençlerin camilerle, medeniyet okumalarıyla, milli ve manevi derslerle haşır neşir olmasını istiyor. Bu husustaki gayelerinin “dert sahibi, varlığını ve yaşama amacını sorgulayan” bir nesil yetiştirmek olduğunu söyleyen GSB Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Emre Topoğlu, “Bizim bir hayalimiz var. Vatan, bayrak, iman meselelerini dert edinmiş, bununla yaşayacak gençliğe ulaşmak istiyoruz. Biz “o genci” arıyoruz, bu yüzden de tüm gençlere dokunmamız lazım” şeklinde konuşarak, sabah namazı buluşmalarının temel felsefesini de özetlemiş oluyor."
               

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20HAZ%C4%B0RAN%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı