Çağlayan Kardeşler, Kırşehir Şeker’e Talip

14 şeker fabrikası ile birlikte satışa çıkarılan ve 3 Nisan'da özelleştirme süreci başlayacak olan Kırşehir Şeker Fabrikası’na, ÇEMAŞ Döküm'ün ardından Murat ve Ferhat Çağlayan kardeşlerin de talip olduğu bildirildi.

Kırşehir Haberleri 17 Mart 2018 19:15
Çağlayan Kardeşler, Kırşehir Şeker’e Talip
-A +A

        Çağlayan Kardeşler Firması adına açıklamalarda bulunan Ferhat Çağlayan, "Türkşeker'e ait olan ve özelleştirilmesine karar verilen 14 fabrika arasında, Kırşehir Şeker Fabrikası da var. Özelleştirme süreci 3 Nisan'da başlıyor. Kırşehirliler, bir konsorsiyum kurarak fabrikayı almazlarsa, Çağlayanlar olarak fabrikaya talibiz" dedi.
         Başbakan Binali Yıldırım'ın Kırşehir Şeker Fabrikası ile birlikte satışa çıkarılan 14 şeker fabrikası için, “Kararlıyız; şeker fabrikaları satılacak. Kapatmıyoruz, özelleştiriyoruz” açıklaması sonrasında gözler özelleştirme ile ilgili gelişmelere çevrildi. 21 Şubat’ta Kırşehir Şeker Fabrikası ile birlikte, Afyon, Alpullu, Bor, Çorum, Elbistan, Erzincan, Burdur, Erzurum, Ilgın, Kastamonu, Turhal, Yozgat ve Muş şeker fabrikalarının satışı için ihale sürecinin başlamasının ertesi günü ilk talipli Kırşehir'de faaliyet gösteren ÇEMAŞ  Döküm olmuştu. Böylece 14 şeker fabrikası arasında alıcısı çıkan ilk şeker fabrikası Kırşehir Şeker Fabrikası olmuştu. İhale şartnamesini alan ve ihale sürecine başlayan ÇEMAŞ geçtiğimiz günlerde fabrikaya giderek tetkikler de bulunmuştu.
         ÇEMAŞ’ın ardından Kırşehir Şeker Fabrikası'na talip olan bir diğer firma da yine Kırşehir’den oldu. Kırşehir’de Otomotiv, Un Sanayi ve Hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren Murat ve Ferhat Çağlayan kardeşler, Kırşehir Şeker Fabrikası'na talip olduklarını açıkladılar. İhale şartnamesini temin eden Çağlayan Kardeşler fabrikada bir takım incelemelerde bulundular. Kırşehir Şeker Fabrikası'na yerli firmaların talip olmasını kamuoyu olumlu karşıladı. İhale 3 Nisan’da gerçekleştirilecek.
         Çağlayan Kardeşler Yetkilisi Ferhat Çağlayan, "Kırşehir Şeker Fabrikası'nın özelleştirme süreci 3 Nisan'da başlayacak. Şirket olarak fabrikayı satın almak istiyoruz. Kırşehirliler tarafından bir konsorsiyum oluşturulmazsa fabrikayı bir Kırşehirli olarak satın almak istiyoruz. Eğer fabrikayı satın alırsak, burada çalışanların işlerini kaybetme endişeleri olmayacak. Kırşehir'in ekonomisine büyük katkısı olan fabrikada kaliteli Kırşehir Pancarı işlenecek. Buradan yararlanan kamyoncu esnafımız yanında, yan ürünlerini hayvancılıkta kullananlara çiftçilerimiz de mağdur olmayacak" dedi.
 
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Mart%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı