SICAK HABER

Çağlayanlar'dan Şeker'e Çıkarma

Çağlayan Kardeşlerden Kırşehir Şeker Fabrikası’na çıkarma

Kırşehir Haberleri 26 Mart 2018 19:09
Çağlayanlar'dan Şeker'e Çıkarma
-A +A

         Kırşehir Şeker Fabrikası’nın resmi olarak bilinen tek taliplisi Çağlayan Kardeşler 20 kişilik ekiple Kırşehir Şeker Fabrikası’na çıkarma yaptı. Kırşehir şeker Fabrikası'ndaki özelleştirme süreci 3 Nisan'da başlayacak. Kırşehir Şeker Fabrikası için açılan imza kampanyasının devam ettiği bildirildi. Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (PANKOBİRLİK) de yaptığı açıklamada, şeker fabrikalarının özelleştirme kararının sakıncalarını dile getirdi.
         Başbakan Binali Yıldırım'ın satışa çıkarılan 14 şeker fabrikası için “Kararlıyız; şeker fabrikaları satılacak. Kapatmıyoruz, özelleştiriyoruz” açıklamasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi hakkında “10 yıldır gündemde, kararlıyız” açıklaması, Kırşehir Şeker Fabrikası ile birlikte 14 şeker fabrikasında kesin özelleştirme kararını gündeme getirdi.
         Yurt genelinde olduğu gibi Kırşehir'de de tartışmalara neden olan özelleştirme kararıyla Türkşeker'e ait Afyon, Çorum, Turhal, Ilgın, Muş, Erzurum, Erzincan, Elbistan, Burdur, Kastamonu Alpullu, Yozgat, Kırşehir ve Bor şeker fabrikalarının özelleştirmesine karar verildi ve Kırşehir Şeker Fabrikası'ndaki özelleştirme sürecinin 3 Nisan'da başlayacağı açıklandı.
         3 Nisan’da yapılacak olan ihale öncesi fabrikanın son durumu ile ilgili incelemede bulunmak ve gerekli tetkikleri yapmak için Çağlayanlar Grup, Kırşehir Şeker Fabrikası’na 20 kişilik ekiple ziyarette bulundu. Fabrika yöneticileriyle birlikte gerçekleşen ziyarette üretim ve yönetim departmanları tek tek yerinde incelenerek değerlendirme de bulunuldu. Kırşehir’de aynı zamanda otomotiv, tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet sürdüren Çağlayanlar Kardeşler’den Ferhat Çağlayan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ”Uzun yıllar tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet yürüten ve bu deneyime haiz şirket olarak Kırşehir’in öz sermayesine sahip çıkmak, üretim ve istihdamın artması ile devamlılığının sağlanması adına Kırşehir Şeker Fabrikası’na talip olduk.Fabrikayı yerinde incelemek son durumu hakkında bilgi almak için uzman ekibimizle birlikte gezdik ve ihale öncesi son değerlendirmelerimizi de yapacağız.Hayırlısı olsun” dedi.
         Bilindiği gibi, Kırşehir Şeker Fabrikası’nın bilinen iki talibinden ÇEMAŞ , ihale sürecinden çekildiğini duyurmuştu.
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı