Çekici ve otopark ücretleri belli oldu

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, İl Trafik Komisyonu Başkanlığı'nın aldığı karar ile çekici ve otopark ücretlerinin belirlendiğini bildirdi.

Kırşehir Haberleri 12 Şubat 2019 19:14
Çekici ve otopark ücretleri belli oldu
-A +A

         Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, İl Trafik Komisyonu Başkanlığı'nın aldığı karar ile çekici ve otopark ücretlerinin belirlendiğini bildirdi.
         Kırşehir Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; "2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun (zorunlu mali sigortası olmayan, amaç dışı faaliyet gösteren … gibi) araçların trafikten men edileceği, (trafiği tehlikeye düşürecek şekilde park eden, otobüs durakları, yangın muslukları … gibi) yasak yerlere park eden ve sahibine ulaşılamayan araçlar muhafaza altına alınır. Amir hükmü gereği Şube Müdürlüğümüz ekiplerince yapılan denetim ve kontrollerde yasada belirtilen kurallara uymayan araçlar trafikten men edilmek veya muhafaza altına alınmak üzere yetkili çekiciler vasıtasıyla yetki verilen yedd-i emin otoparklara ücretleri araç sahipleri tarafından ödenmek üzere çekilmektedir.
         Araçların çekme ve çekilme ücretleri Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 122. Ve 125. Maddelerinde yazılı hükümlere göre İl Trafik Komisyon Başkanlığı tarafından belirlenen fiyat tarifesine göre ücretlendirme yapılır. Son zamanlarda Müdürlüğümüze gelen sözlü ve yazılı şikayetlerde araçları çekilen vatandaşlardan çekici ve otopark işletmecileri tarafından kendilerinden fazla ücret aldıkları şeklinde serzenişler olduğu tespit edilmiştir. Oysa ki yetki verilen çekici ve otopark ücretleri İl Trafik Komisyonunun 2018/6 sayılı kararı ile belirlenmiş, belirlenen ücret tarifeleri yetkili çekici ve otoparklara tebliğ edilmiş, belirlenen tarifenin üzerinde ücret aldığı tespit edilenlere yasal müeyyideler uygulanacağı komisyon kararıyla belirlenmiştir" ifadelerine yer verildi. Buna göre Kırşehir il trafik birimlerince trafikten men edilen araçların il trafik komisyonu başkanlığı kararı ile otopark ücretleri şu şekilde olacak: Motosiklet- motorbisiklet- elektrikli bisiklet: 7.5 TL, otomobil: 9 TL, Kamyonet- Minibüs- Traktör: 15 TL, Kamyon- otobüs: 20 TL, Çekici-İş Makineleri: 20 TL." 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem Oldu!

Kırşehir'de Deprem Oldu!

23:03 27 Temmuz 2019
Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

17:00 22 Ağustos 2019
Otomobil şarampole devrildi!

Otomobil şarampole devrildi!

17:48 13 Ağustos 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı