Çetinkaya Kadınlar Gününü Kutladı

AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 8 Mart 2018 09:30
Çetinkaya Kadınlar Gününü Kutladı
-A +A

         Milletvekili Çetinkaya, mesajında, "Kadınlarımız; tarihimizin her döneminde ailesi, ülkesi ve milleti için yaptığı fedakarlıklarla öne çıkmış, sosyal ve ekonomik hayatın her alanında önemli roller üstlenerek, toplumun gelişmesinde ve ilerlemesine büyük katkı vermiştir. Bilgili, bilinçli ve güçlü nesiller yetiştirmekte hayati bir vazife yüklenen kadınlarımızın; emeğinin geçmediği, fikir ve gücünün katılmadığı herhangi bir alan düşünülemez. İş hayatından siyasete, sanattan spora kadar birçok alanda hem ülkemizde hem de uluslararası arenada başarılı sonuçlar elde eden kadınlarımız; ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır" dedi.
         Kadınların ekonomik alanda olduğu kadar siyasi ve sosyal alanda da varlık göstermeleri hususunda destekte bulunduklarını vurgulayan Milletvekili Çetinkaya, mesajında şunlara yer verdi: "İnsanlığa yönelik suç olarak gördüğüm kadına yönelik şiddetin tamamen ortadan kaldırılması noktasında daha fazla çaba sarf etmeliyiz. Medeniyet değerlerimizden, tarih ve kültürümüzden aldığımız güçle bu sorunu da aşacağımıza inanıyorum.
         Bu düşüncelerle, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yitirdiklerimiz başta olmak üzere ülkemizin bekası, milletimizin istikbali için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla yâd ediyorum. Şiddetin kurbanı olarak hayatlarını kaybeden kadınlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyorum. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü gönülden tebrik ediyorum.”

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20ARALIK%20PER%C5%9EEMBE-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı