Ceviz Festivali Hazırlıkları Başladı!

27. Ceviz Kültür ve Sanat Festivali tarihi belli oldu. 5, 6 ve 7 Ekim tarihlerinde yapılacak olan festivalde 6 ünlü sanatçı konser verecek.

Kırşehir Haberleri 24 Temmuz 2018 19:12
Ceviz Festivali Hazırlıkları Başladı!
-A +A

         27. Ceviz Kültür ve Sanat Festivali tarihi belli oldu. 5, 6 ve 7 Ekim tarihlerinde yapılacak olan festivalde 6 ünlü sanatçı konser verecek.
         Ceviz konulu panel ve yarışmalarında geleneksel hale geldiği Ceviz Kültür ve Sanat Festival hakkında açıklamalarda bulunan Kaman ilçe Belediye Başkanı Erhan Talu, "Her yıl daha çok görkemli ve kapsamlı bir şekilde gerçekleştirmeye çalıştığımız festivalimizle ilçemizi ve cevizimizi tüm dünyaya duyurmak için çalışıyoruz” dedi.
         Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu açıklamasında şu ifadeleri kullandı: " Tüm Kamanlı hemşehrilerimi festivalimize sahip çıkarak ev sahipliği yapmasını bekliyor, ünlü Kaman Cevizimizin tanıtılmasına ve pazar payının artırılmasına katkı sağlamalarını istiyorum. Festival için çok sayıda siyasetçi, bürokrat, iş adamı ve hemşehrimizi ilçemize davet edeceğiz. Hemşehrilerimize unutulmaz bir festival yaşatacağız. Cevizin anavatanı Kaman'dır. Kaman, Milli Mücadeleye olağanüstü bir güç ve destek vermiş bir ilçemizdir. Kaman deyince de aklımıza ceviz gelmektedir. Kaman cevizi mücevherdir. Cevizin bol bulunduğu bu toprakları altyapısıyla daha verimli bir hale getirme gayretindeyiz. Ceviz, en büyük protein kaynaklarından biridir. Kalp hastalıkları, damar sertliği, kolesterol gibi hastalıklarda da ilaç olarak kullanılmaktadır. Ağacından, yaprağından, meyvesinden her şeyinden faydalanılıyor. Susuz yerde ceviz kolay kolay yetişmez. İnanıyorum ki Kaman,ceviz cenneti olacaktır. Hazırlıklarına başladığımız festivalimize herkesi davet ediyoruz."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı