Ceviz Festivali'nde Güney Rüzgarı Esecek!

Kaman Belediyesi tarafından 27.'si gerçekleştirilecek olan Kaman Ceviz Festivali için hazırlıklar devam ederken etkinlikler çerçevesinde ünlü sanatçılardan Yusuf Güney ve Ali Kınık'ın sahne alacağı öğrenildi.

Kırşehir Haberleri 6 Eylül 2018 19:07
Ceviz Festivali'nde Güney Rüzgarı Esecek!
-A +A

         Kaman Belediyesi tarafından 27.'si gerçekleştirilecek olan Kaman Ceviz Festivali için hazırlıklar devam ederken etkinlikler çerçevesinde ünlü sanatçılardan Yusuf Güney ve Ali Kınık'ın sahne alacağı öğrenildi.
         Sürpriz sanatçıların da konser vereceği festival renkli görüntülere sahne olacak ve Kaman'ın meşhur cevizinin de tanıtımı yapılacak.
         Kaman Belediyesi tarafından 1989 yılından bu yana her yıl Ekim ayının ilk haftasında geleneksel olarak gerçekleştirilen Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali’nin 27.si bu yıl 6-7 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
         27. Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali içeriğindeki cevizcilik konulu seminerler, özendirici yarışmalar, ceviz satış stantları ile kültür ve eğlence bölümleriyle Kaman halkına ve Kaman Cevizine verilen önem bir kez daha gösterilecek.
         Festival çalışmalarına ilişkin bilgiler veren Belediye Başkanı Erhan Talu, “Son yıllarda yaşanan doğa ve terör olayları gibi olumsuzluklar nedeniyle festival programını ya komple iptal ettik ya da eğlence bölümlerini kaldırmıştık. Takdir edersiniz ki, eğlence bölümleri olmadan sadece satış ve tanıtım için büyük kalabalıkları toplamak mümkün olmuyor. Halkımızın ve ceviz üreticilerimizin taleplerinin yanı sıra ilçemizin tek ve önemli sosyal etkinliği olan festivalimize gereken önemin verilmesi amacıyla sıkı bir çalışma başlattık. Tertip komitemizle birlikte ilçemize yakışır bir festival yapmak için çalışıyoruz. Bu yıl 6-7 Ekim tarihlerinde 2 gün olarak 27.sını gerçekleştireceğimiz Ceviz Festivalimizin ilk gününde Ali Kınık ve ikinci gününde ise Yusuf Güney konserleri yer alacak. İki gün boyunca sürpriz etkinliklerimizin yanı sıra sürpriz sanatçılarımızda olacak. Kaman’ımızın olmazsa olmazlarından davul-zurna gösterileri ve mahalli sanatçılarımızın yer alacağı festival etkinlikleri kapsamında ceviz ve yerel ürünler stantları da açılacaktır. Ayrıca, Kaman Belediyemizin yeni hizmet binası ile birlikte belediyemiz tarafından gerçekleştirilen hizmetlerinde de toplu açılış töreni gerçekleştirilecektir” şeklinde konuştu.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı