Cezai İşlem Uygulanacak...!

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, araçlara satılık ilanı asarak cadde ve sokak üzerilerinde uzun süreli park yapan araçların trafiği olumsuz etkilediği bildirildi.

Kırşehir Haberleri 14 Mart 2018 16:12
Cezai İşlem Uygulanacak...!
-A +A

        İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yapılan ihbarlar neticesinde satılık ilanı asarak cadde ve sokak üzerilerinde duran araçların uygunsuz parkların yapıldığı, trafik görevlilerince cezai işlem uygulandığı kaydedildi.
        Bu tür park yapmış araçlara Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddesinde gereğince işlem yapıldığı uyarısında bulunulan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
        "Araçların dışında bulundurulması zorunlu işaretlerden başka, araçlara, reklam, yazı, işaret, resim, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerinin takılması, yazılması, sesli ve ışıklı donanımların bulundurulması ve izin verilmesine dair esas ve usuller ile diğer hususlar İçişleri Bakanlığınca çıkarılacak yönetmelik uyarınca söz konusu hükmü kapsamayan araç sürücülere para cezası tatbik edilmektedir. Araçlarında satılık ilanı asarak uygunsuz ve uzun süreli park yaparak trafiği olumsuz etkileyen araç sürücülerine trafik görevlilerimizce cezai müeyyide uygulanması nedeniyle, araç sürücülerinin ve trafikte bulunan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için trafik kurallarına uymaları büyük önem arz etmektedir. Vatandaşlarımızın bu konu da dikkatli olmaları gerekmektedir."
 

Kaynak : (AA)

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20ARALIK%20PER%C5%9EEMBE-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı