Çiftçilere Son Gün Çağrısı!

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, 2 Nisan'da başlayan Genç Çiftçi başvurularının 30 Nisan'da sona ereceğini açıkladı.

Kırşehir Haberleri 30 Nisan 2018 09:23
Çiftçilere Son Gün Çağrısı!
-A +A

                 Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, 2 Nisan'da başlayan Genç Çiftçi başvurularının bugün sona ereceğini açıkladı.
                İl Müdürü Şahin, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "2 Nisan'da başlayan Genç Çiftçi Projeleri'nin müracaatlar 30 Nisan tarihinde bitecektir. 27 Nisan tarihi itibariyle Kırşehir merkezde 79 kişi dosya müracaatında bulunmuştur. Değerlendirme kriterlerine göre ve ilimize tahsis edilecek olan ödenek doğrultusunda hibeden yararlanacak olan kişilerle hibe sözleşmesi imzalanacaktır.Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlanması amaçlarıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın uygulamış olduğu Genç Çiftçi Projesi kapsamında, İlimizde; 2016 yılında; büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, kanatlı, arıcılık, kapama ceviz bahçesi, tıbbi ve aromatik bitkiler, örtü altı ve mantarcılık konularında Genç Çiftçi Projesi'nden yararlanan 128 kişiye 3 milyon 840 bin lira hibe desteği verilmiştir. 2017 yılında ise; büyükbaş, küçükbaş, arıcılık, ahır+tesis yapımı, kanatlı konularında Genç Çiftçi projesinden yararlanan 130 kişiye 3 milyon 900 bin lira hibe desteği verilmiştir. İlimizde Genç Çiftçi Projesi kapsamında 2016 ve 2017 yıllarında toplamda 258 kişiye 7 milyon 6740 bin liralık hibe desteği verilmiştir.”

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı