Cihannüma Kadim Dostlar buluşması yapıldı

Kırşehir Belediyesi Eski Başkanı, Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri Halim Çakır, 94 Ruhuyla Cihannüma Kadim Dostlar Büyük buluşmasına özel davetli olarak katıldı.

Kırşehir Haberleri 19 Haziran 2019 09:33
Cihannüma Kadim Dostlar buluşması yapıldı
-A +A

         Kırşehir Belediyesi Eski Başkanı, Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri Halim Çakır, 94 Ruhuyla Cihannüma Kadim Dostlar Büyük buluşmasına özel davetli olarak katıldı.
         Konu ile ilgili olarak Çınar Kırşehir Haber Merkezi'ne özel açıklamalarda bulunan Kırşehir Belediyesi Eski Başkanı, Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri Halim Çakır; " Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 1994 Ruhuyla Cihannüma ve Kadim Dostlar Büyük Buluşmasına özel davetli olarak katıldım. İnanıyoruz ki İstanbul'da Akpartinin 25 yıldır yapmış olduğu takdire şayan çalışmaların ve hizmetlerin karşılığını saygıdeğer İstanbullular Allah'ın izniyle 23 Haziranda sandıkları patlatarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacaktır" dedi.
          "Vakit İstanbul Vakti, Vakit Binali Yıldırım Vakti" diyen Çakır AK Partimizin 23 Haziran'da burçlara bayrağını dikeceğini söyledi ve "biz sefere talibiz zafer Allah'tandır" diyerek sözlerini tamamladı.
         Başkan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da 94 Ruhuyla Cihannüma Kadim Dostlar Büyük buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı konuşmada "Darbe mahkemelerinde yargılanan ve idam cezasına çarptırılan merhum Mursi'nin mahkemede son nefesini vermiş olması kendisine ve halkına yapılan bir zulmün sembolüdür. Bana zalim Sisi'yle görüşmek için çok teklifler geldi, bu tekliflerin hiçbirini kabul etmedim. Onun oturduğu masada oturmam, onunla görüşme asla yapmam dedim. Cihannuma ailesiyle birlikte olmaktan bahtiyarlık duyuyorum. Ülkemizin farklı köşelerinden toplantımızı teşrif eden büyüklerime, kardeşlerime, medeniyetlerin başkenti, Fatih Sultan Mehmet'in rüyası şehri İstanbul'a hoşgeldiniz diyorum." şeklinde sözlerine başladı.
         Kırşehir Belediyesi Eski Başkanı, Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri Halim Çakır'ın da özel davetli olarak katılım sağladığı bu özel günde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim gözümüzde Mursi, inandığı dava uğruna verdiği mücadele sırasında hayatını kaybeden bir şehittir. Tarih, onu cezaevine atıp, idamla tehdit edenleri ve şehadetine yol açan zalimleri asla unutmayacaktır." dedi.
         Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "94 Ruhuyla Cihannüma ve Kadim Dostlar Buluşması"nda yaptığı konuşmada, kendisi aslen doçentlik seviyesine kadar yükselmiş bir mühendis olan Muhammed Mursi'nin Müslüman Kardeşler Hareketi içinde yürüttüğü demokratik mücadele ile öne çıktığını söyledi.
         Halkın desteği ile Mısır Cumhurbaşkanlığı görevine gelen merhum Mursi'nin 2013 Temmuz'unda kanlı bir darbe ile kendi kabinesi içerisinde olan zalim Sisi tarafından bir cunta hareketi ile devrilerek hapse atıldığını hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:
"Kendisi ile hem Cumhurbaşkanı seçilmeden önce hem de seçildikten sonra yakın dostluğumuz oldu. Darbe mahkemelerinde yargılanan ve idam cezasına çarptırılan merhum Mursi'nin yine bir mahkeme salonunda son nefesini vermiş olması, adeta kendisine ve halkına yıllardır yapılan zulmün bir sembolüdür. Zalimler, mazlumların canlarına kastedebilir hatta onları öldürmek suretiyle şehadete yürümesine vesile olabilirler. Fakat verdikleri mücadelenin izzetine asla halel getiremezler."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ekim%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı