SICAK HABER

Çınar Kırşehir’den KADEM’e Destek!

Kadın Demokrasi Derneği (KADEM) Açık Hava Kütüphanesi’ne Çınar Kırşehir Gazetesi çalışanları destek verdi.

Kırşehir Haberleri 4 Ağustos 2018 19:12
Çınar Kırşehir’den KADEM’e Destek!
-A +A

         Kadın Demokrasi Derneği (KADEM) Açık Hava Kütüphanesi’ne Çınar Kırşehir Gazetesi çalışanları destek verdi.
         Cacabey Meydanı’nda kurulan Kadın Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından açılan Açık Hava Kütüphanesi’nde nöbet tutan Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal, Haber Muhabiri İlhan Taş ve Haber Muhabiri Ceyda Çelik Kadın Demokrasi Derneği (KADEM) gelen vatandaşlara KADEM hakkında bilgiler verdi.
         Cacabey Meydanı’nda her gün saat 17.00 ile 22.00 arasında 7‘den 70’e hitap edecek olan Kadın Demokrasi Derneği Açık Hava Kütüphanesi’ne her türlü kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar kitaplarını 18 Ağustos tarihine kadar KADEM Açık Hava Kütüphanesi’ne getirerek okuyucularla buluşturacak, kitapları KADEM Açık Hava Kütüphanesi’ne gelerek okuyabilecek. Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı İşleri Müdürümüz Seda Kızıltepe Baysal'ın 50'yi aşkın kitap bağışında bulunduğu KADEM Açık Hava Kütüphanesi'ne Kırşehirli bayanlar ve çocuklar büyük ilgi gösteriyor.
         KADEM’in 42. Temsilcisi olan ve yeni açılan Kadın Demokrasi Derneği sosyal faaliyetlerle vatandaştan gelenleri tekrar vatandaşla buluşturarak gönül köprüsü kurmayı amaçlıyor. Bu kapsamda Açık Hava Kütüphanesi de 18 Ağustos tarihine kadar devam edecek.
         KADEM Kadınların sosyo-kültürel, ekonomik ve siyasal hayata aktif katılımlarını sağlayarak, kadınların demokratik haklarının bilincinde olmalarını destekleyici, mesleki gelişimlerine yönelik projeler ve aktiviteler gerçekleştirerek; araştırma, inceleme ve yayın çalışmalarını teşvik etmeyi, yürütmeyi ve yaymayı amaçlıyor. Kadem misyonu kadının aile içi ve sosyal rollerinin dengelenmesi adına, kadın hakları ve fırsat eşitliği konusunda toplumda ortak bir bilinç oluşturulmasını sağlamak, kadın haklarını koruyarak demokrasinin, hukukun üstünlüğünün ve insan hakları ile temel özgürlüklere saygının geliştirilmesine ve sağlamlaştırılmasına katkıda bulunmak, kadın ve aileyle ilgili olarak hayatı anlamlandıran sağlık, hukuk, çevre, sanat, spor, medya, ahlaki değerler gibi her konuyu çalışma sahası içerisinde kabul etmek, kadınların aile içinde, ekonomik, sosyal ve kültürel hayatta üretken bireyler olmalarını desteklemek, örgütlü sivil toplumun; kadınların vatandaşlık hakları, insan hakları ve demokratik reformlarla ilgili çalışmalarını desteklemek.
         Misyon doğrultusunda farklı sahalarda çalışan ve farklı birikimlere sahip, toplumun önde gelen kadınlarından oluşan bir beyin takımı oluşturarak, Türkiye Kadınının öz değerlerini muhafaza edebilen, ulusal ve uluslararası platformlarda dünya kadınları ile rekabet edecek düzeye getirebilen bir vizyon izleyen Kırşehir KADEM böylesine güzel etkinlik ile Kırşehir'de bayanların da büyük takdirini kazanıyor.
         KADEM, geliştirdiği çözümlerle kadınlarımızın hayatını kolaylaştırabilen ve zenginleştirebilen, kadınların sadece aile hayatında değil sosyal, kültürel, siyasal ve ekonomik hayatta da aktif birer birey olmalarını sağlayan, ülkedeki eğitim ve kadın alanındaki çalışmalarıyla, uluslararası işbirliğine katılımın gerçekleştirilmesine yardımcı olan, kurum ve kuruluşlar arası işbirliği sayesinde kadının demokratik haklarına ulusal ve uluslararası boyut kazandıran, dezavantajlı kadınların ağırlıklı olduğu kesimlere fırsat eşitliği sağlayan, Türkiye’deki kadın çalışmalarının tanıtılması ve sosyo -kültürel değerlerin yaygınlaştırılmasını sağlayan, bir sivil toplum kuruluşu olma vizyonunu benimsiyor.
         Çınar Kırşehir Haber Merkezi olarak KADEM Kırşehir'e yaptıkları bu güzel çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı