SICAK HABER

Çınar Kırşehir Dostluk ve Neşe ile buluştu!

Kırşehir Koleji Anaokulu Dostluk ve Neşe Sınıfları'nın minikleri, gazetemiz Çınar Kırşehir’i ziyaret ederek çalışmaları yerinde gördüler ve gazetenin nasıl ve ne şekilde basıldığını öğrendiler.

Kırşehir Haberleri 19 Ekim 2019 13:49
Çınar Kırşehir Dostluk ve Neşe ile buluştu!
-A +A

              Kırşehir Koleji Anaokulu Dostluk ve Neşe Sınıfları'nın minikleri, gazetemiz Çınar Kırşehir’i ziyaret ederek çalışmaları yerinde gördüler ve gazetenin nasıl ve ne şekilde basıldığını öğrendiler.
               Öğretmenleri ile birlikte Dostluk ve Neşe Sınıfları'nın minikleri, Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal ve mizanpaj sorumluları ile görüşerek gazetenin hazırlanma aşamasını izlediler. Çınar Kırşehir’in hazırlanışının ilk basamağından başlamak üzere baskı işlemleri hakkında incelemelerde bulunan minikler, yönelttikleri sorularla ne kadar dikkatli olduklarını da gösterdiler. “Kimler gazeteci olmak istiyor?” sorusuna parmak kaldırarak cevap veren Kırşehir Koleji Anaokulu minikleri, birçok mesleği yerinde görerek anlamaya çalışırken, Çınar Kırşehir’i yakından tanımaya çalıştılar. Çınar Kırşehir’in gazetelerini alan öğrenciler, dikkatli bakışlarıyla öğrendiklerinin mutluluğunu birbirleriyle paylaştılar.
                 Çınar Kırşehir Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal da, gazetenin hazırlanma ve basılma birimlerini öğrencilere anlattı. Dostluk ve Neşe Sınıfı minikleri, haberleşmenin ve haberleşme şekillerinin nasıl olduğu konusunda miniklerden fikir aldı ve geleceğin gazetecileri küçük sohbetin ardından gazetemizden ayrıldılar. 
/Resimler/Editor/images/IMG_0195.JPG
                  Kırşehir Koleji hakkında yetkililerden edindiğimiz bilgilere göre;  "1991-1992 eğitim ve öğretim yılında hizmete açılan ve her geçen gün yetiştirdiği bilinçli, aydın, donanımlı bireylerle eğitim kalitesini yükselten okulumuz, bu  tecrübeyle kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atmıştır.    Tarihsel bir kültüre ve misyona sahip her okulun gerek eğitim anlayışlarını gerekse yetiştirmek istediği öğrenci modelini tespit edip çalışmalarını bu ilkeler doğrultusunda yaptığını görüyoruz. Eğitime bu dikkatle baktığımızda okulumuzun ruhu olarak adlandırabileceğimiz ve mutlaka her öğrencimize de sinmesi için emek verdiğimiz bu özellikleri şöyle sıralayabiliriz. Okulumuz; Dürüst, Çalışkan, Plânlı, Özgüven sahibi, Araştırmacı ve elde ettiği bilgileri uygulama yetisine sahip, Eleştirel düşünceye açık, Analitik muhakeme gücüne sahip, Ana dilini kusursuz konuşabilen,  Milli değerlerini özümseyip, çağdaş dünyayla kuracağı ilişkide başarılı, Entelektüel bakış açısına sahip bireyleri yetiştirir.
/Resimler/Editor/images/IMG_0225.JPG
       Çağdaş okul mimarisine uygun inşa edilen okulumuz, iki ana binadan oluşmaktadır. Birinci binamızda 20 kişilik 16 tane dershane, 2 fen laboratuarı, 1 Bilgisayar laboratuarı, televizyon-VCD-DVD, teknoloji sınıfı, resim, müzik ve sağlık odaları bulunmaktadır. İdari heyetin de merkez binada bulunduğu bu yapı teorik derslerin verildiği merkezdir.
       Okulumuzun ikinci binasında ise modern eğitim standartlarına uygun, her türlü sportif faaliyet ve bunun yanında çeşitli organizasyonlar için de elverişli spor salonu ve 400 kişi kapasiteli sahne sanatları yanında her türlü gösteri için uygun yemekhanesi mevcuttur.
     Okulumuz Kırşehir-Kayseri yolu üzerinde 25.000 metrekare üzerine kurulmuş, merkezi ısıtma sistemiyle ısıtılan ve modernize edilmiş laboratuarlarıyla ilimiz açısından gurur kaynağıdır.
      Özel Kırşehir Koleji, çocuklarımızın eğitiminde mükemmeliyeti esas almış ve dinamik her biri kendi alanında uzman ve dinamik kadrosuyla eğitime devam etmektedir.
/Resimler/Editor/images/IMG_0196.JPG
      Çocuklarını uzman ellere teslim ederek, gerek davranış, gerek bilişsel gerekse kültürel anlamda donanımlı yetiştirmek isteyen aydınlık Türkiye'nin aydın velileri; hepinizi okulumuzu tanımaya davet ediyoruz."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20KASIM%20SALI-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı