Çocuk Hakları Komite Odası'nın açılışı yapıldı

Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, etkinliklerin ve paylaşımların daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi noktasında komite odası oluşturdu.

Kırşehir Haberleri 3 Mayıs 2019 11:49
Çocuk Hakları Komite Odası'nın açılışı yapıldı
-A +A

         Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, etkinliklerin ve paylaşımların daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi noktasında komite odası oluşturdu.
         Konu ile ilgili olarak Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu bilgiler kaydedildi: "Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilmiş olan ve aynı zamanda taraf ülke olarak ülkemizce imzalanan Çocuk Hakları sözleşmesinin gereği olarak çocuklarımızın evrensel haklarının tanıtılması ve çocukların bu alanda bilinçlendirmesi adına yerel halkımızın çocukları, devlet tarafından korunma altında bulunan çocuklarımız ve yabancı uyruklu çocuklarımızın katılımıyla Kırşehir İl Çocuk Hakları Komitesi oluşturulmuştur. Çocuk Haklarının tanıtımı ve yaygınlaştırılması adına komiteye üye olan çocukların kendilerinin belirlemiş oldukları yıllık eylem planı dâhilinde çalışmalar büyük bir istek ve coşkuyla yürütülmektedir. Çocuk Hakları Komitesi öğrencilerinin bir araya gelerek, faaliyet planlamalarını yapabilecekleri ve etkin kaynaşma ortamını oluşturabilmeleri adına Çocuk Hakları Komite odası oluşturulmuştur."
         Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara’nın kurdele kesimi ile birlikte komite odasının açılışı gerçekleştirilirken Baykara konuşmasında “Çocuk umuttur, çocuk hayattır. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. İl Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan her programda büyük katkılar sağlıyorsunuz. Sizler bizim toplum içindeki ihmale, istismara, şiddete uğrayan çocukların bize ulaşmasında rol oynayan en önemli destekçilerimizsiniz. Bir araya gelerek paylaşımda bulunabilmeniz ve etkinliklerinizi planlayabilmeniz adına komite odası oluşturulmuştur. İl yetişkin temsilcilerine ve komite başkanlarına bu güzel odanın oluşturulmasında büyük emeklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Komite odanız hayırlı uğurlu olsun" dedi. Program kurdele ve pasta kesiminin ardından sonlandırıldı.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı