Çocuk Parkları Daha Güvenli Hale Getirilsin

Kırşehir’de anne vebabalar minik Eylül cinayetinin ardından çocuk parklarının daha güvenilir hale getirilmesini ve kamera sistemi yerleştirilmesini istedi.

Kırşehir Haberleri 2 Temmuz 2018 19:15
Çocuk Parkları Daha Güvenli Hale Getirilsin
-A +A

          Kırşehir’de anne ve babalar minik Eylül cinayetinin ardından çocuk parklarının daha güvenilir hale getirilmesini ve kamera sistemi yerleştirilmesini istedi.
Kırşehir’de çocuk taciz ve cinayetlerine olan tepkiler devam ederken, özellikle ara mahallelere konuşlandırılan çocuk parklarının daha güvenilir hale getirilmesini isteyen ebeveynler bu konuda belediye başkanlarına seslenerek sadece Kırşehir merkezinde değil ilçelerde de çocukların güvenli yaşam alanlarının oluşturulması gerektiğini kaydettiler.Çınar Kırşehir Gazetesi'nin bir müddet önce gündeme getirdiği ve Türkiye genelinde gündemden düşmeyen çocuk kayıpları ve tacizleri karşısında, Kırşehir'deki anne ve babalar, Kırşehir Belediyesi ile Kırşehir Emniyet Müdürlüğü'ne seslenerek, "Kırşehir'deki mevcut çocuk parklarına güvenlik kamerası" önerisinde bulundular.
         Kırşehirli anne ve babalar bahar aylarının gelişi ile parka giden çocukları için yaşanan son olaylarla birlikte endişelenmeye başladıklarını belirterek kamera takılmasını talep ettiler. Kırşehir ve ilçelerdeki parklara, "kamera ve acil yardım butonu" konulması yönünde uyarıda bulunan aileler, parklar için güvenlik  kameralarının konulmasını istediler.
         Çocukların akşam saatlerinde de sokaklarda ve parklarda özgürce oynayabilmeleri gerektiğini kaydeden anne ve babalar, kayıp, taciz, tecavüz ve öldürme olası vakalarına karşı tedirgin olduklarını belirttiler. Aileler, parklara güvenlik kameraları yerleştirilmesi konusunda il ve ilçedeki belediyelere çağrıda bulundular. Suç işlemenin önlenmesinde kameraların caydırıcı etkisi olduğunu belirten aileler, aynı zamanda yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta da zanlıların kameralar aracılığıyla tespit edilebileceğini söylediler.
KAMERALAR SUÇU AZALTIYOR
         Kameralı önlemin caydırıcı olacağını dile getiren anne-babalar, "Sonuçta MOBESE kameralarının olduğu yerde suç oranlarının az olduğu aşikâr. Parkların güvenli olmadığını biliyoruz ve çocuklarımızı gözlerimizin önünden ayırmıyoruz. Çocuklarımızı eskiden olduğu gibi parklara bırakamıyoruz. Belediyelerin parklara kamera yerleştirmesinin güvenliğe katkısı olacaktır. Çocuklarımızın güvenliği açısından hassasiyet ve ilgi istiyoruz. Park, yeşil alan ve oyun alanlarında yaşanabilecek olumsuz olayların önlenebilmesi ve parklarda güvenliğin sağlanması amacıyla kamera ve acil yardım butonlarının yerleştirilmeli. Alınacak önemler, çocuk istismarı ve tacizini önlemede yararı olur" dediler.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20%C5%9Eubat%20%C3%87%C4%B1nar-1(1).jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı