Çocuk Şenliği'ne Büyük İlgi

Kırşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü organize edilen Çocuk Şenliği Aşıkpaşa Masal Park’ında yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Kırşehir Haberleri 23 Nisan 2018 19:09
Çocuk Şenliği'ne Büyük İlgi
-A +A

         Kırşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü organize edilen Çocuk Şenliği Aşıkpaşa Masal Park’ında yoğun bir katılımla gerçekleşti.
          Kırşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Çocuk Şenliği, dün Aşıkpaşa Masal Park’ında gerçekleştirildi. Aşıkpaşa Masal Parkı'nda düzenlenen şenliklere aileleriyle birlikte gelen Kırşehirli çocuklar eğlence ve neşe dolu bir gün geçirdi. Aşıkpaşa Masal Parkı'nda kurulan platformda gün boyunca şarkılar çaldı, çocuklar için yarışmalar ve animasyon gösterileri düzenlendi. Ayrıca yüz boyama, macunlar, bayraklar ve balonlar dağıtıldı. Masal Park’ında yapılan kutlamalara çocuklar kadar büyüklerde ilgi gösterdi. Aşıkpaşa Masal Parkı'nda düzenlenen Çocuk Şenliği'nde; çocuk korosu, palyaço etkinlikleri, yüz boyama etkinliği, balon, resim sergisi, ilizyon gösterisi, tiyatro gösterisi, halk oyunları gösterisi, sürpriz hediyeler, parmak boyama, bayrak dağıtımı, çeşitli yarışmalar ve müzik eğlence programının yer aldığı bir etkinlik düzenlendi.
         Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bize ve çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle ve dua ile anıyoruz. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. 98 yıl önce bugün milli irademizin tecellisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruldu. Bugünün çocuklara armağan edilmesi son derece anlamlı. Bizde Kırşehir Belediyesi olarak çocuklar için yaptığımız bu masal parkında, çocuklarımıza güzel bir gün geçirmek için bu organizasyonu hazırladık, emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çok özel bir çocuk koromuz var. Türkiye’de sayılı çocuk korolarından bir tanesi. Bu güzel çocuk korosu için hocalarımıza teşekkür ediyorum."
         Kırşehir'i güzel bir hale getirmek için gece gündüz çalıştıklarını kaydeden Bahçeci, "Çocuklarımıza daha güzel bir Kırşehir armağan etmek için onlara güzel bir gelecek hazırlamak için çalışıyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Ağız tadı ile nice güzel bayramlara ulaştırsın diye dua ediyoruz. Bugün önemli bir gün. Çocuklarımızla birlikte olmak gerçekten bizim için mutluluk verici. Masal Parkı'nı çocuklar için yaptık. Çocuk Şenliği de geleneksel hale geldi. Burada çok farklı etkinlikler, konserler, yüz boyamalar, hediyeler ve çocuklara ayrılmış güzel bir gün oldu" dedi.
         Kırşehir Belediyesi tarafından yapılan organize çocuklara bütün aktiviteler ücretsiz şekilde sunuldu. Çocuklar ise Masal Park’ta gönüllerince eğlendi. Şenlikte, minikler bütün gün çocuk olmanın tadını çıkardı.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı