Çocuklar Bodrum Katından Şampiyonluklara Yol Alıyor

Kırşehir'de yaklaşık 2,5 yıl önce okulun bodrum katına kurulan spor salonunda geleceğin karate şampiyonları yetiştiriliyor

Kırşehir Haberleri 25 Nisan 2018 09:09
Çocuklar Bodrum Katından Şampiyonluklara Yol Alıyor
-A +A

Karate antrenörü Fatih Güneş: "Okulda karate sporu yapan çocuklarımızın ulusal ve uluslararası turnuvalarda birçok başarısı var"
                  Kırşehir'de yaklaşık 2,5 yıl önce okulun bodrum katına kurulan spor salonunda verilen karate eğitimine katılan çocuklar, aldıkları derecelerle yüz güldürüyor. 
                  Medrese Mahallesi'nde Selçuklu mimarisinden esinlenerek yapılan Süleyman Türkmani Ortaokulu'nun bodrum katındaki spor salonuna 50'si okuldan olmak üzere yaklaşık 80 çocuk katılıyor. 
Türkiye Karate Federasyonu'na bağlı olarak Kırşehir'de sözleşmeli antrenörlük yapan Fatih Güneş, AA muhabirine, "Kaliteyi Geliştirme Projesi" kapsamında 5 yıldır görev yaptığı Kırşehir'de, bu sporda gelecek vadeden gençleri yetiştirmeye gayret ettiklerini söyledi. 
                   Aynı zamanda milli takım antrenörü olduğunu ifade eden Güneş, Süleyman Türkmani Ortaokulu idarecilerinin girişimleriyle okulun bodrum katına spor salonu yaptıklarını, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'nün katkılarıyla da burada kurslar düzenlediklerini ifade etti. 
                   Şu anda 50'si okuldan olmak üzere 80 sporcuları bulunduğunu, bunlarla katıldıkları birçok turnuvadan derecelerle döndüklerini vurgulayan Güneş, şunları kaydetti: "Okulda karate yapan çocuklarımızın ulusal ve uluslararası turnuvalarda birçok başarısı var. En son Erzurum'da yapılan Karadeniz ve Hazar bölgelerinden 25'e ye yakın ülkenin katıldığı, Türkiye'den 55'e yakın ilden sporcunun mücadele ettiği turnuvada çocuklarımız iki kupa aldı, ferdi derecelerimiz de oldu. Uluslararası turnuvalarda başarı elde ediyoruz. Çok kısa zamandaki çalışmanın neticesinde elde edilen başarılar bizleri sevindiriyor. Hem kata hem de kumite kategorilerinde yarışabilen 10 yaşındaki Furkan Çakır, Erzurum'da yapılan turnuvada 40 kiloda birinci oldu. Yine Furkan, Gaziantep'teki Minikler-Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası'nda 40 kiloda Türkiye şampiyonu olarak milli takıma da seçildi. Sakarya'da yapılan 'Marmara Cup' dediğimiz uluslararası turnuvada takım ve ferdi derecelerimiz var. "

Kaynak : AA

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı