Çöp toplamada yeni dönem!

Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, pilot uygulama ile bazı poşetli bölgelerde konteyner sistemine geçiş yaptı.

Kırşehir Haberleri 9 Ocak 2019 11:20
Çöp toplamada yeni dönem!
-A +A

                Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, pilot uygulama ile bazı poşetli bölgelerde konteyner sistemine geçiş yaptı.
                Zamanından önce çıkartılan çöplerin kirliliğe neden olduğunu belirten Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, evsel atıkların sağlam çöp torbalarına konularak, pilot uygulama başlatılan yerlerde konteynerlerin içine atılması gerektiğini bildirdi.
                Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün çalışmaları hakkında bir değerlendirme de bulunan ve konteyner sisteminin önemine vurgu yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ise pilot uygulama ile çevre kirliliğinin önüne geçileceği vurgusu yaptı. Belediye Başkanı Bahçeci, açıklamasında, “Konteynerli sistem en temiz en sağlıklı sistemdir. En azından kötü kokuların, kötü görüntülerin çevreye yayılmasını ve çevreyi kirletmesini önlemektedir. Pilot uygulama ile, Yavuz Sultan Selim Bulvarı ,Şirinevler, Nasuhdede Mahallesi , Aşıkpaşa Mahallesi Masal Parkı civarında de poşetli sistemden ,konteynerli sisteme geçiş yaptık. İnşallah bu şehirde bu uygulamanın yayılması ile birlikte çöp problemi kalmayacak.Bu konuda taviz vermeyeceğiz, gerekirse cezalarda olacak.
               Vatandaşlarımızın Ev ve iş yerlerinden çıkan evsel atıkların cadde üzerinde bulunan en yakın çöp konteynerlerine atmaları konusunda Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ekipleri vatandaşlarımıza gerekli ikazı yapıyorlar. Yer altı ve üst yapı çalışmaları biten caddelerde Yerkon sistemine geçtik. Daha öncede uyguladığımız bölgeler vardı,ayrıca bu uygulamadan sonra da konteynerli bölgeleri genişleteceğiz. Bu sistem daha modern ve daha pratik bir sistem. Konteyner bulunan caddelerde ikamet eden ev ve iş yerleri sahiplerinin araçlarını konteyner ve Yerkon’ların önüne park etmemeleri konusunda ekiplerimiz gerekli uyarılarda bulunuyorlar. Üzerlerinde uyarı işaretleri de var. 5 metre yakınına park edilmemesi gerekiyor. Böyle olunca haliyle çöp kamyonları buralara yanaşamıyor ve çöp alınamıyor “dedi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı