COVID-19 için eğitim programı düzenlendi

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Birimi koordinasyonunda başlayan “Sağlık Personeli Eğitimi” Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesi toplantı salonunda 12 gün süreyle devam edecek.

    Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında, Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı tüm sağlık tesislerinde görev yapan acil servis, enfeksiyon ve yoğun bakım tecrübesi bulunmayan personel (hekim, ebe, hemşire ve sağlık memuru) bu bölümlerde en kısa sürede hizmet verebilecek şekilde eğitim programına alındı.     
    Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Birimi koordinasyonunda başlayan “Sağlık Personeli Eğitimi” Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesi toplantı salonunda 12 gün süreyle devam edecek. Eğitim Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Ramazan Keskiner, Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Ayça Gümüş ile Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Zeynel Abidin Erbesler tarafından veriliyor. Eğitimde;• Şüpheli Hasta Tanımı,  Damlacık İzolasyonu (İzolasyon Yöntemleri ), El Hijyeni, Koruyucu Ekipman Giyme ve Çıkarma, Arrest Olan Hastaya Yaklaşım, Covidli Hasta Havayolu Yönetimi ve CPR,  Yoğun Bakım Endikasyonları,  Tedavi Protokolleri konuları yer alıyor. 

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR