Cumhurbaşkanı Seçimi Geçici Aday Listesi Yayımlandı!

YSK kararına göre, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, Cumhurbaşkanı adayları; Perinçek, Akşener, İnce, Erdoğan, Demirtaş ve Karamollaoğlu'ndan oluştu

Kırşehir Haberleri 10 Mayıs 2018 19:12
Cumhurbaşkanı Seçimi Geçici Aday Listesi Yayımlandı!
-A +A

         Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Cumhurbaşkanı seçimi geçici aday listesi yayımlandı. Kırşehir'deki partilerde seçim çalışmaları ise devam ediyor. Aday adayları, 21 Mayıs'ta açıklanacak listeleri beklemeye başladı.
         Cumhurbaşkanı seçimi geçici aday listesi yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan YSK kararına göre, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, Cumhurbaşkanlığı için AK Parti ile MHP Grubu tarafından aday gösterilen Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Grubu tarafından aday gösterilen Muharrem İnce'nin ve HDP Grubu tarafından aday gösterilen Selahattin Demirtaş'ın adaylık başvuruları kabul edildi.
         YSK kararı ile adaylık başvuruları kabul edilen Doğu Perinçek, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Vedat Öz için 4-9 Mayıs tarihlerinde 08.00-20.00 saatleri arasında ilçe seçim kurulu başkanlıklarına seçmenler tarafından yapılan başvuruların incelenmesi neticesinde, en az yüz bin seçmenin yazılı teklifiyle aday gösterilen Cumhurbaşkanı adaylarının Perinçek, Akşener ve Karamollaoğlu olduğu tespit edildi.
         Yapılan değerlendirme sonucu Cumhurbaşkanı seçimi geçici aday listesi alfabetik sıralamayla; Doğu Perinçek, Meral Akşener, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş ve Temel Karamollaoğlu'ndan oluştu.
         Kararda, adayların doğum tarihleri ve mezun oldukları üniversitelerin bilgileri de yer aldı.
         YSK'nin yayımladığı Cumhurbaşkanı geçici aday listesine, 11 Mayıs Cuma günü saat 17.00'ye kadar itiraz edilebilecek.
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI
     24 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri'nde aday olacaklarla ilgili çalışmalarda da sona yaklaşılıyor. Partiler, 21 Mayıs'ta aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na sunarken, isimleri de kamuoyu ile paylaşacaklar. 21 Mayıs'ta bağımsız milletvekili adaylığı için il seçim kurullarına başvurunun son günü.
 AK Parti
         AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan, 14 Mayıs Pazartesi günü Ankara'da gerçekleşecek toplantıya katılacaklarını ve seçim boyunca izlenecek yol haritası için AK Parti Genel Merkez yöneticilerinden bilgiler alacaklarını açıkladı. Başkan Aslan, toplantıya kadın kolları ile birlikte yaklaşık 10 kişinin katılacağını açıkladı.
         AK Parti'de seçimle ilgili çalışmalar da devam ediyor. Seçim Kurulu Merkezi (SKM) Başkanı Berat Bıçakçı ve SKM Başkan Yardımcısı Mustafa Duran'ın başkanlığında Sandık Kurulları ve Mahalle Temsilcileri ile toplantı yapıldığını da açıkladı.
MHP
         Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir il Başkanı Arif Kılıç, 24 Haziran'da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Kırşehir Milletvekili Aday Adaylarının 13 Mayıs Pazar günü kamuoyuna tanıtılacağını açıkladı. Saat 12.00'de Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği ziyaretinin ardından 12.30 da parti binasında aday adaylarının tanıtımı yapılacak. Avukat Ali Aydın Akpınar, İnşaat Mühendisi Şifa Talu, Mimar Semih Yerlikaya ve Siyaset Bilimci Oğuz Sulusaray, basına ve  Kırşehirlilere tanıtılacak.
         24 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri için Kırşehir'deki partilerin aday adayları da netleşti.
İŞTE ADAY ADAYLARI:
AK PARTİ:  Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Hacı Turan, Abdullah Çalışkan, Alpaslan Demirbaş, Meryem Düğer, Mustafa Kendirli, Necmettin Erkan, Metin Ülgen Kaya, Dr. Abdulvahap Şahin, Burak Öztürk, Çetin Çelik, Sevilay Aslan Dirliktutan,  İsmail İlhan, Yusuf Özhan, Volkan Arslan, Gökhan Bulut, Muhammet Emin Hekimhan, Şahin Çapar, Tuba Turkal, Prof. Dr. Harun Çiftçi.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yılmaz Zengin (İl Başkanı), Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, Avukat Çağdaş Gökalp, Avukat Emine Özdemir.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Oğuz Sulusaray (Siyaset Bilimcisi), Ali Aydın Akpınar (Avukat), Şifa Talu (İnşaat Mühendisi), Semih Yerlikaya (Mimar)
İYİ PARTİ: Asaf Kayaoğlu, Fuat Yıldırım,  Mustafa Hakan Ünser, Mustafa Avcı, Avmira Maraş, Meral Eflatun
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır, Halil Çubuk, Hüseyin Eserer, Ramazan Ay, İlkay Demirci.


Kaynak : Çınar Haber Merkez

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı