Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kırşehir'de!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "31. Ahilik Haftası Kutlamaları" kapsa-mında geldiği Kırşehir'de Valiliği ve Ahi Evran-ı Veli'nin türbesini ziyaret etti.

Kırşehir Haberleri 22 Eylül 2018 19:09
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kırşehir'de!
-A +A

            Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay,  "31. Ahilik Haftası Kutlamaları" kapsamında geldiği Kırşehir'de Valiliği ve Ahi Evran-ı Veli'nin türbesini ziyaret etti. 
              17-23 Eylül tarihleri arasında Kırşehir’de ve 81 ilde etkinliklerle ve coşkuyla kutlanan Ahilik Haftası Kırşehir’de renkli görüntülere sahne olurken Kırşehir Valisi İbrahim Akın anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir yer tutan ahiliğin, dürüslüğün, sevginin, dostluğun, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşimi olduğunu kaydetti. Bu kültürü tanıtmak için misafirleri en iyi şekilde ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren İbrahim Akın şunları kaydetti: “Ahilik birlik, beraberlik, dürüstlük, temiz ahlaktır. Esnaflarımızın bugün de ihtiyaç duyduğu prensipler Ahilik felsefesinde mevcuttur. Ülkemiz son günlerde ekonomik sıkıntılardan  geçmekte. Bu sıkıntılarla baş etmek, bu zorlukları en az zararlı bir şekilde atlatmak için birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. İnanıyorum ki bütün esnaflarımız da sabırla, birlikte hareket ederek bu zor günleri atlatmamıza yardımcı olacaklardır. Tarihikültürel zenginliği ve yetiştirdiği alperenleri ile Türk kültürüne yön veren Kırşehir’de 31. Ahilik Haftası Kutlamaları'nda Kırşehir'de sizlerle bir arada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Kırşehir’in yetiştirdiği, bağrında barındırdığı önemli şahsiyetlerden biri de Ahilik teşkilatının kurucusu Ahi Evranı Veli’dir. Ahilik teşkilatının ahlak, dürüstlük, birlik, beraberlik, kardeşlik, paylaşma gibi önemli değerleri barındıran ve bu değerlerin gelecek nesillere aktarılması ve yaşantımıza uygulanması adına düzenlenen 31. Ahilik Haftası kutlamalarını büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik. Bu programların gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.  
            "31. Ahilik Haftası Kutlamaları" kapsamında kente gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ı, Valilik girişinde, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, milletvekilleri ve diğer yetkililer karşıladı.
Valiliğe geçen Oktay, basına kapalı gerçekleşen görüşmede, Vali Akın'dan kentte yapılan çalışmalarla ilgili brifing aldı.
      Oktay, daha sonra Ahi Külliyesi içindeki Ahi Evranı Veli'nin türbesini ziyaret ederek, dua okudu. Ziyarete, Bakan Pekcan da eşlik etti.    
     Belediye Başkanı Bahçeci de ziyarette Ahi Evran Külliyesi Projesi hakkında Oktay'a bilgi verdi.  
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı