Değirmenkaşı'nda Afrin'e Destek

Öğrencilerden Mehmetçiğe Komando Marşı'yla destek verildi

Kırşehir Haberleri 3 Mart 2018 19:11
Değirmenkaşı'nda Afrin'e Destek
-A +A

            Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Değirmenkaşı Köyü’nde Afrin kahramanlarına destek vermek için düzenlenen programa katıldı. Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla düzenlenen programda öğrenciler Komando Marşı seslendirerek Mehmetçiklere destek verdi.
         Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Değirmenkaşı Ortaokulu’nda gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, dualarımızın Afrin’de destan yazan kahraman Mehmetçiğimizle birlikte olduğunu söyledi.
         Ecdadın tarih boyunca şanlı zaferler kazandığını belirten Vali Necati Şentürk, “Ordumuz, ecdadına yakışan bir şekilde bugün Afrin’de destanlar yazıyor. Atalarımızın uğruna can verdiği topraklarda savaşan yiğitlerimizin yanında olduğumuzu dualarımızla, düzenlediğimiz programlarla gösteriyoruz. O kahramanlarımızın da oradan zaferle döneceklerine eminiz. Ayrıca, Valiliğimizce başlattığımız Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyası’na köylülerimizce bağışlanan kurbanları da bugün İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne teslim edeceğiz. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
         Programı hazırlayıp sunan öğrencilere çeşitli nasihatlerde bulunan Vali Necati Şentürk, “Sevgili çocuklar, çok çalışıp çok üretmek zorundayız. Ülkemizin her tarafının düşmanlarla dolu olduğu bir dönemde kendi teknolojimizi kendimiz üreteceğiz. Büyüdüğünüzde abileriniz gibi bu ülke için, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzuru için, bayrağımız, ezanımız, dinimiz için savaşacağınızdan hiç şüphem yok. Ama öncelikle okuyacak, öğrenecek, milli ve manevi duygularla donanıp iman dolu bir yürekle yetişip geleceğe hazırlanacağız” diye konuştu.
         Köy Muhtarı Ramazan Eker ve Değirmenkaşı Ortaokulu Müdürü Nuri Çiftçioğlu'nun yapmış olduğu konuşmaların ardından Kuran-ı Kerim tilaveti, kahramanlık şiirlerinin, şehitlik ve vatanseverlik konulu hadislerin, öğrenciler tarafından Afrin’e yazılan mektubun okunması ve oratoryo ile devam eden program öğrencilerin Komando Marşını seslendirmeleri ile sona erdi.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20Aral%C4%B1k%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı