Demirbaş'tan Çınar'a Ziyaret!

AK Parti Milletvekili Aday Aday Alpaslan Demirbaş: "Sloganımızda da büyük usta Neşet Ertaş’ın ‘Biz çekmediğimiz derdin türküsünü yazmayız’ sözünü aldık"

Kırşehir Haberleri 10 Mayıs 2018 19:13
Demirbaş'tan Çınar'a Ziyaret!
-A +A

         24 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri için AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı olan Gazeteci Alpaslan Demirbaş, önceki gün Çınar Kırşehir Gazetesi ile AGM Matbaacılığı ziyaret ederek çalışanlarıyla sohbet etti.
         Milletvekili Aday Adayı Demirbaş'ı Çınar Kırşehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Aydın Kahraman, Yayın Danışmanı Avşar Cihan ve Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal ile gazete çalışanları karşıladı. AGM Matbaacılığı çalışanlarıyla da sohbet eden Gazeteci Alpaslan Demirbaş, aday adaylığı çalışmalarını anlattı. Kırşehir’de medya, spor ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren Gazeteci Alparslan Demirbaş, AK Parti’den Kırşehir Milletvekili Aday Adayı olmasının gerekçelerini anlatırken şöyle konuştu: "Kırşehir sevdası ve hakka hizmet yolunda aday adayı oldum. İnsanların çizgileri belli olmalı. İnandığım doğruda yaşamaya gayret gösterdim. Şimdi de inandığım değerler uğruna hizmet etmek istiyorum. Kırşehirliyim; burada doğdum, hizmet için bir yerde elime çantayı alarak aday olmaya gelmedim. Siyaset benim için memleketime hizmet aracı olacaktır. Siyaset bir amaç değil, memlekete hizmet için bir araçtır. Seçildiğim takdirde herkes görecektir. Siyasi söylemlerden tamamen uzak, içerisinde klasik vaatleri içermeyen ve en önemlisi içtenlikle yaşadığı duyguları anlatır nitelikte çalışmaları gerçekleştirmeye çalışacağım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kızılelma, vatanımıza, bayrağımıza, devletimize, milletimize duyduğu samimi duygularına inandım. Nizam-ı âlem ülküsü ve ilahi kelimetullah davasına inanmış ve hizmet etmiş, etmeye devam eden birisi olarak Sevgili Cumhurbaşkamız Recep Tayyip Erdoğan’ın yüreğindeki o heyecanı Anadolu’nun Alperen Şehri Kırşehir’den bizlerde iliklerimize kadar hissediyoruz. Aslında biz bu hissiyatı birileri gibi sonradan değil, talip olduğumuz misyona 16 yaşındayken karar verdik. O gün yani 1990 yıllarında tercih ettiğimiz okul, tercih ettiğimiz ülkü ve tercih ettiğimiz Asım’ın neslinin adı AK Parti olsaydı o günde tercihimiz aynı olurdu. Biz inandığımız bu davaya ve temsilciliğine 90’lı yıllarda gönüllü bir nefer olarak talip olmuştuk. O yıllarda bizlerle aynı kederi paylaşan aynı çileyi çeken ve bizlerin hakkını korumak isteyen biri vardı. Sırf bizlerin haklarını korumak için cezaevine bile atılmıştı. İşte biz o zaman yanında duracağımız, arkasında saf tutacağımız ve bizimle bu ülkenin geleceği için dertlenen, yürekli insanın Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğuna karar verdik. Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğumuz sevgi, Neşet Ertaş’ın türkülerinde sanki vücut bulmuştu. Bu sevgi yol olmuştu gizlice. Şimdi soruyorlar, ‘Neden AK Parti’den aday oldunuz’ diye. İşte sebebi bu.”
BİZ, ÇEKMEDİĞİMİZ DERDİN TÜRKÜSÜNÜ YAZMAYIZ
         Ahiler diyarı Kırşehir’den aday adayı olmanın gururunu yaşadığını belirten Demirbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Evliyalar Yurdu, Türkmen Ocağı, Kırşehir’de doğan, büyüyen bir genci olarak bu mücadeleye adımızı bir nefer olarak yazdırmak bizim için şereflerin en büyüğüdür. Sloganımızda da büyük usta Neşet Ertaş’ın ‘Biz çekmediğimiz derdin türküsünü yazmayız’ sözünü bunun için kullandık. Biz, bu vatan için mücadeleye Akçakent’te Iraz Bacı’nın, Çiçekdağı’nda Mehmet Çavuş’un, Boztepe’de Halo Dayı’nın, Kaman’da Dadaloğlu’nun, Mucur’da Geyikli Baba’nın, Akpınar’da eli nasırlı yüreği gönülden yaralı Şerife Bacı’nın memleket sevdasına tercüman olmak için çıktık. Onun için bu güzel Ahi Evran, Aşıkpaşa, Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli ve Osmanlı’nın manevi kurucusu Şeyh Edebali’nin mayası ile mayalanan bir evladı olarak sefer bizim, zafer Allah’ındır.”


Kaynak : Çınar Haber Merkez

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı