Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası masaya yatırıldı

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Kırşehir Haberleri 5 Mayıs 2019 12:00
Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası masaya yatırıldı
-A +A

         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.
         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası resmi internet sayfası aracılığıyla toplantıya ilişkin verilen bilgilendirmeme toplantının verimli bir şekilde tamamlandığı ifade edilerek; " 24 Aralık 2018 Tarihli ve 30635 Sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan  “Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası” hakkında bilgilendirme toplantısı Odamızda gerçekleştirildi. Odamız Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Halk Sigorta Ticari Alacak Sigortası Direktörü Sn. Ali Sertaç Canal konuya dair detaylı bir sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi" ifadelerine yer verildi.
         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası'na ilişkin de bilgiler aktardı. Yapılan bilgilendirmede şu detaylar aktarıldı: ""KOBİ'lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası" Bakanlar Kurulu'nun 04.06.2018 tarihli ve 2018/11892 sayılı "Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Yönelik Ticari Alacak Sigortası Sunulmasını İçeren Devlet Destekli Sistemin İşleyişine Dair Kararı" ile oluşturulan devlet destekli bir sistemdir. Kuruluşundan itibaren en az iki yıl geçmişi olan, vergi ve SGK borcu olmayan ve risk değerlendirme kriterlerini sağlayan mikro ve kğçük ölçekli firmalar, ticari alacak sigortasından faydalanabilmektedir. Söz konusu sigorta, KOBİ'lerimizin yapmış olduğu herhangi bir teminata bağlanmamış, vadeli satışlardan doğan borcun ödenmeme riskini teminat altına almayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda Halk Sigorta A.Ş. 19.04.2018 tarihinde KOBİ'lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası sistemi ile ilgili Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi olarak T.C.Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilmiştir. Söz konusu ticari alacak sigortası sistemi ile ilgili olarak detaylı bilgiye alacaksigortasi.org adresinden ulaşabilirsiniz."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı