Direksiyon Sınavında Kazaya Davetiye

Motorlu taşıt sınavının ikinci etabı olan direksiyon sınavlarının mahalle arasında yapılmasına mahalle sakinleri ve sürücü adaylarından tepki geldi.

Kırşehir Haberleri 13 Haziran 2017 10:29
 Direksiyon Sınavında Kazaya Davetiye
-A +A

         Motorlu taşıt sınavının ikinci etabı olan direksiyon sınavlarının mahalle arasında yapılmasına mahalle sakinleri ve sürücü adaylarından tepki geldi.
         Geçen Pazar günü Güneykent’te bulunan TOKİ Evleri'nin önünde yapılan direksiyon sınavının mahalle sakinleri ve sürücü adaylarını rahatsız ettiği öne sürüldü. Şehit Dr. Ulucan Dayan ilköğretim Okulu bahçesinin pist alanına çevrilmesi, araçların oradan kalkıp mahalle arasında oynayan çocukların arasından geçmesi ve sürücü adaylarının boş buldukları ağaç gölgelerinde sınav sırasını beklemesi bunun yanı sıra tuvalet, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayamaması sürücü adaylarını çileden çıkardı. Adaylar eski yerlerinde ihtiyaçlarını giderebilecekleri yerlerin olduğunu belirterek yetkililerden biran önce bu soruna çözüm bulmalarını istedi.
          Mahalle sakinleri de bu olay karsısında yaptıkları açıklamalarla tepkilerini dile getirdi. Mahalle arasında çocukların oynadığını ve bu esnada araç trafiğinin yoğunlaştığını belirten mahalle sakinleri,  "Mahalleli olarak mahallemizin bu sınava uygun olmadığını daha öncede yetkililere söyledik. Direksiyon sınavına gelen adayların olası bir kaza sonucu çocuklarımıza çarpmasında bunun mesulü kim olacak? Mahallemizin bakımsızlığından ziyade birde böyle sınavların yapılması bizi sahipsiz bırakıyor. Yetkililerden biran önce bu soruna çözüm bulmalarını istiyoruz’’ dediler.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber Merkezi

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Kırşehir Haberleri
Mucur Karışacakmı

Mucur Karışacakmı

Seçim öncesi

10:40 - 22 Şubat 2014
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Ekim%20Cumartesi%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı