Dolmuşlarda Fiyat Karmaşası!

Kırşehir'de hayatımızın bir parçası haline gelen bir süre yaşamımızda olmasa da yeniden yollarda sıkça rastladığımız dolmuşlarda yaşanan fiyat karmaşası büyüyerek gidiyor.

Kırşehir Haberleri 13 Kasım 2019 16:01
Dolmuşlarda Fiyat Karmaşası!
-A +A

            Kırşehir'de hayatımızın bir parçası haline gelen bir süre yaşamımızda olmasa da yeniden yollarda sıkça rastladığımız dolmuşlarda yaşanan fiyat karmaşası büyüyerek gidiyor. 
           Öğrenci ücretlerindeki değişim her gün öğrencilere büyük bir soru işareti bırakırken bazı dolmuş şoförlerinin belirlenen tarife üzerinden ücret almaması tepkilere neden oluyor. Çınar Kırşehir Haber Merkezi'ne ulaşan şikayetlere göre Kırşehir’de dolmuşlarda öğrenci fiyatlarına bir türlü karar verilemedi. Bağbaşı Mahallesine ve üniversiteye öğrenci götüren dolmuş şoförleri öğrencilerden 1,5 TL alırken Mehtap Tepesi ve Devlet Hastanesine öğrenci götüren bazı dolmuş şoförleri öğrencilerden bazen 1,5 TL bazen ise 2 TL alıyor. Bu konunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını isteyen öğrenciler sorunlarını dile getirdiler. Öğrenciler bu karasızlığın bir an önce çözüme ulaşmasını istiyor. 
            Kırşehir'de kısa mesafede indi-bindi ücretinin öğrenciler için 1.50 TL olduğu öğrenilirken sürücülerin bu tutarsız tahsilatları da öğrencileri çileden çıkarıyor. Yetişkinlerin dolmuş yolculuğu için indi-bindi ücretinin 2.50 TL olduğu Kırşehir'de kendilerini ne yetişkin ne de öğrenci kategorisine sığdıramayan öğrenciler bu noktada yaşanan keşmekeşliğin biran önce çözüme kavuşturulmasını ve 1.50 TL mi 2 TL mi ödeneceğine karar verilmesini istediler. 50 kuruş olan farkın kendileri için çok olmasa da bir gider olduğunu dile getiren öğrenciler kendi harcamalarını ona göre  ayarladıklarını ve ayda ortalama 26 gün okula gittiklerini hesapladıklarında  bu farkın 26 lira gibi önemli bir miktar olarak ceplerine yansıdığını dile getirdiler. 
           Şahsi araçları olmaması nedeniyle toplu ulaşım araçlarını tercih ettiklerini dile getiren öğrenciler özellikle kış mevsiminde toplu taşıma araçlarını aktif olarak kullandıklarını ifade ederek bu fiyat karmaşası nedeniyle kendilerinin zor duruma düştüğünü, bazen 1.50 TL alan sürücülere bu ücreti uzattıklarında 50 kuruş daha isteyenlerin dahi olduğunu söylediler. 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Anahtar Kelimeler : Dolmuş, Öğrenci, Fiyat, ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
Yine Tarih Yazdı!

Yine Tarih Yazdı!

09:10 7 Aralık 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Aral%C4%B1k%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı