Dualar Afrin Şehitleri İçin Yükseldi

Kırşehirli Dernekler Federasyonu üyelerince Afrin'de ve terör operasyonlarında şehit olan askerler için okunan 66 hatim duası yapıldı.

Kırşehir Haberleri 14 Mart 2018 19:10
Dualar Afrin Şehitleri İçin Yükseldi
-A +A

         Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Gökçınar, yaptığı açıklamada, “Kırşehirli Dernekler Federasyonu olarak 'Zeytin Dalı Harekatı için ne yapabiliriz?' diye düşündük. Arkadaşlarla karar aldık ve 66 hatim indirdik. Ankara'nın önemli hocalarıyla bu hatimlerin duasını gerçekleştirdik” dedi.
         Kırşehirli Dernekler Federasyonu Ankara’da anlamlı ve örnek bir buluşmaya imza attı. Kırşehirli Dernekler Federasyonu üyelerince Afrin'de ve terör operasyonlarında şehit olan askerler için okunan 66 hatim duası yapıldı. Kırşehirli Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen programda üyeler, şehitler için Melike Hatun Camisi'nde bir araya geldi. Burada Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için kasideler okundu ve dua edildi. Dua sırasında bazı vatandaşlar duygulu anlar yaşadı. Semaya ellerini açan yüzlerce Ankaralı hep birlikte yapılan dualara eşlik edip Mehmetçik için dua ettiler. Programın bitimiyle camiden çıkan vatandaşlara lokma ikramında bulunuldu.
NE YAPABİLİRİZ DİYE DÜŞÜNDÜK?
         Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye'nin Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Harekatı’ndaki şehit ve gaziler için dua ettiklerini belirterek, “Kırşehirli Dernekler Federasyonu olarak Zeytin Dalı Harekatı için ne yapabiliriz diye düşündük. Arkadaşlarla karar aldık ve 66 hatim indirdik. Melike Hatun Camii’nde Ankara'nın önemli hocalarıyla bu hatimlerin duasını gerçekleştirdik. Ayrıca 100 bin tevhid gerçekleştirdik, bunun da duasını yaptık” ifadelerini kullandı.
DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ
         Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri ve Kaman Demirli Köyü Dernek Başkanı Hüseyin Ata da konuşmasında, “2003 yılında kurulan Kırşehirli Dernekler Federasyonumuz ve 50’ye yakın derneğimizle bugün memleketimiz için toprağa düşmüş şehitlerimiz için gazilerimiz için Melike Hatun Camii’nde 66 Kur’an tilaveti hatmini ve bunların dualarını yaptık. Ankara’da yaşayan Kırşehirliler olarak şehitlerimizin yanında ve gazilerimizin arkasındayız. Yaralı olanlara acil şifalar, şehitlerimizin ailelerine de başsağlığı diliyoruz. Memleketimizin devletimizin yanındayız. Allah nasip ederse galip olduğumuz günleri hep beraber göreceğiz. Hep beraber bu memleketin yanındayız diyoruz. Kırşehirliler olarak son nefesimize kadar vatanımızın toprağımızın arkasındayız. İnşallah daha güzel günlerde de birlikte oluruz. Rabbim askerlerimize güç ve kuvvet versin. Biz bugün bunun için buradayız. Dualara gücümüz yetiyor. Bizde dualarla Mehmetçiğimizin, devletimizin yanındayız. Allah birlik ve dirliğimizi bozmasın. Düşmanlara da fırsat vermesin” ifadelerini kullandı.
RABBİM ORDUMUZU MUZAFFER KILSIN
         Kırşehirli Dernekler Federasyonu Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Canavar da yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi: “Bugün Afrin ve tüm şehitlerimiz için düzenlediğimiz hatim duası ve Kur'an tilaveti programı başarılı bir şekilde geçti. Emeği geçen tüm arkadaşlara, duyarlılık gösterip katılım gösteren tüm hemşerilerimize ve dernek başkanlarımıza en samimi duygularımla teşekkür ediyorum. Bir kez daha Allah şehitlerimize rahmet etsin. Ordumuzu muzaffer kılsın, ülkemizin ve bizlerin birlik ve beraberliğini muhafaza etsin. Huzurumuzu bozma düşüncesinde olanlara da fırsat vermesin.”


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Ekim%20Cumartesi%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı