SICAK HABER

Dulkadirli Kartalkaya, HABERTÜRK Ekranlarında!

Dulkadirli Kartalkaya Köyü'nde çekimler yapan HABERTÜR Televizyonu, köyün kültürünü anlatacağı programı, 15 Nisan Pazar günü saat 12.15'de ekranlarında getirecek.

Kırşehir Haberleri 12 Nisan 2018 19:13
Dulkadirli Kartalkaya, HABERTÜRK Ekranlarında!
-A +A

         25 Mart'ta Kırşehir'e gelerek Merkez'e bağlı Dulkadirli Kartalkaya Köyü'nde çekimler yapan HABERTÜR Televizyonu, köyün kültürünü anlatacağı programı, 15 Nisan Pazar günü saat 12.15'de ekranlarında getirecek. Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adalet Kaya, yaptığı açıklamada, "TRT tanıtımından sonra HABERTÜRK Televizyonu'nu da köyümüze gelerek çekim yaptı. Program 115 Nisan pazar günü saat 12.15'te akranlara gelecek. Köyümüzün son dönemlerde hem ulusalda, hem de yerelde tanıtımı her köye nasip olmaz. Dulkadirli ve köylerini tüm Türkiye ve dünyaya tanıtmaya çalışıyoruz" dedi.       
         Dulkadirli Kartalkaya Köyü'ne misafir olarak gelen ve gün boyu çekimler yapan HABERTÜRK Televizyonu'nun program sunucusu Asuman Kerkez ile "Tadında Hikayeler" adlı program çekimlerini yaptı. Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adalet Kaya, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "TRT'den sonra HABERTÜRK kanal sorumlularını da köyümüzde misafir ederek ağırlamaktan onur ve şeref duyduk. Çekimlerde, yöresel yemeklerimiz ve düğünlerde yapılan yemekler ve özellikle Ramazan ayında özel olarak yapılan yemeklerin tanıtımı ve yapımı uygulamalı olarak tatbik edilerek ağız tadıyla afiyetle yendi. Köyümüze gelenlerin yüzlerinde gülücüklerle mutlu ayrılmaları inanın her şeye değiyor. Bu onur bizlere yetiyor da artıyor bile. Kartalkaya Köyü'nü ulusal televizyon kanalları da çok sevdi. Yerel televizyonlar ve TRT'den sonra şimdi de HABERTÜRK televizyonu Kartalkaya'ya geldi. Köylülerimizin misafirperverliklerini çok sevdiler. Bizlerde köyümüzü böyle güzel bir ortamda çok harika bir tanıtım yapmaktan mutlu oluyor ve onur duyuyoruz. Milyon verseniz bu tanıtımları yapamazsınız. Böyle imkanları iyi değerlendirmek, özen göstermek ve misafirlerimizi güler yüzle karşılayıp, candan davranıp ev sahipliğimiz iyi yapmamız ve hoş bir tat bırakmamız lazım olduğuna inanıyoruz."
         Kırşehir Dulkadirli Köyleri Dernek Başkanı Adalet Kaya, açıklamasında, "Hem Dulkadirli Köylerini hem kendi köyümüz olan Kartalkaya köyümüzü hem de Kırşehir'i temsilen görevimizin bilincinde olmamız gerekir. Tüm gönül dostlarına, emeği geçen herkese, Kartalkaya Muhtarlığı'na ve köy halkına sonsuz teşekkür ederim. Bazen kendi kendime, iyi ki böyle bir köyde doğmuşum diyorum. Candan ve yardımsever insanlarımız böyle günlerde daha çok ortaya çıkıyor ve üzerine düşeni fazlasıyla yapıyorlar. Bu programı gurbetten, köyünden, şehrinden, Avrupa ve Asya'dan izlenecek. Binlerce vatandaşımız da sabırsızlıkla bu programın yayınını bekliyor ve çok duygulu ve sevinçli anlar yaşadıklarını belirtiyorlar. Bu anlamda daha ayrı bir mutluluk ve heyecan sarıyor bizleri ve dışarıda bulunan hemşerilerimizi. Bu programın çekilmesinde çok büyük katkıları olan özellikle Seyran Gönen, Pakize Maraş, Rukiye Kaya, Nuriye Kaya, Yüksel Kaya, Şükriye Kaya, Keziban Kaya, Hatice Kaya, İkbal Kaya ve adını sayamadığım gönül dostlarımıza katkı ve emeklerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Bu haberin okuyucularına ulaşmasında ve köylerimizin tanıtılmasında siz değerli basın emekçilerine, Çınar Gazetesine ve Haber365com'a ayrıca teşekkür eder, tüm çalışanlarınıza selam ve sevgilerimi iletir saygılar sunarım. İyi ki varsınız. Kaleminiz güçlü kalsın, habersiz kalmayalım" dedi.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı