SICAK HABER

Dulkadirlilerden, Vali Akın'a destek talebi ziyareti

Kırşehir Haberleri 24 Haziran 2019 15:01
Dulkadirlilerden, Vali Akın'a destek talebi ziyareti
-A +A

     Dulkadirli Köyü muhtarları bir birçok isimden oluşan heyet Kırşehir valisi İbrahim Akın'ı ziyaret ederek önemli bir görüşme gerçekleştirdiler. Ziyarette İl Genel Meclisi Üyesi Bayram Altuntaş, Dulkadirli Muhtarı Sıttık Ateş, Dulkadirli Hashöyük Muhtarı Mitat Soylu, Dulkadirli Karaisa Muhtarı Mehmet Akyüz, Topal Ali Köyü Muhtarı Davut Aydın, Emekli Öğretmen Ramazan Seyfi Yurdakul, Öğrenci Velisi Mustafa Yılmaz, Köy sakinlerinden Müslüm Dulkadir ve Adalet Kaya da hazır bulundular.
         Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Yukarı Homurlu Köyü okul şartlarının daha iyi olduğunu ve daha verimli bir Eğitim-Öğretimi öğrencilere sunacağını belirterek, "^Taşımalı sistemde önemli olan okulda 71 öğrencinin olması değil, Dulkadirli merkez köyde öğrenci sayısının ilk okulda 10 ve orta okulda 40 öğrencinin altına düşmesidir, ayrıca okulun fiziki yapısı da göz önüne alınarak, bu durumda mevzuat gereği; okulun kapatılarak başka bir okula öğrencilerin taşımalı sistemle geçiş yapması gerekiyor. Velilerin de daha sistemli ve yeni bir okulda çocuklarının daha iyi bir eğitim alacağından memnun olacağına inanıyorum. Görevlendirilen 3 müfettiş Dulkadirli Okulu'nda fizibilite çalışması yapması sonucunda bu karar alınmıştır. Ancak Merkez Dulkadirli Köyü ilk okulunda öğrenci sayısı geçici olarak değil de sürekli 10 öğrencinin altına düşmemesi durumunda bu konuyu bir kez daha gözden geçirebiliriz" dedi.
         Vali Akın'ın ziyaret eden Dulkadirliler ise yaptıkları açıklamada "Bizlerde Vali beye; önemli olan okuldaki öğrenci sayısı değil de, yörenin önemini, Dulkadirli Köyünün itibarı ve belediyelik bir yerin köye dönüştüğünü, 4 muhtarlığın 1 e düştüğünü, sağlık ocağının kapatıldığını ve bundan sonra köyün daha da küçüleceğini, şehre göçlerin çoğalacağını, Köyün Kültürel zenginliğini, turistik bir bölge olduğunu ve önemli bir geçmişi olan merkez bir köy olduğunu dile getirerek, koşullar ne olursa olsun okulumuzun iyileştirilerek, kapanmasını istemediğimizi bir kez daha belirterek, Sayın Valimizin bizleri sıcak samimi bir şekilde karşılamasıyla, sıcak çayını içerek makamından ayrıldık" şeklinde ziyarete ilişkin bilgiler aktardılar.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20KASIM%20CUMA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı