Durmaz, TBMM'de Kırşehir'i Yakından Takip Edecek!

24 Haziran’daki çifte seçimde seçim bölgesi 3’e, milletvekili sayısı da 36’ya yükselen Ankara’da; AK Parti 15, CHP 10, MHP ve İYİ Parti 5’er, HDP ise 1 milletvekili çıkardı.

Kırşehir Haberleri 26 Haziran 2018 19:13
Durmaz, TBMM'de Kırşehir'i Yakından Takip Edecek!
-A +A

         24 Haziran’daki çifte seçimde seçim bölgesi 3’e, milletvekili sayısı da 36’ya yükselen Ankara’da; AK Parti 15, CHP 10, MHP ve İYİ Parti 5’er, HDP ise 1 milletvekili çıkardı. Başkent’te 15 vekil yeniden seçilirken, 2’si daha önce farklı illerde vekil olan 21 yeni isim de Ankara milletvekili olarak Meclis’e girdi. Kırşehir halkı da 24 Haziran Pazar günü sandık başına giderek seçimini yaptı. Öte yandan Ankara'da aday gösterilen ve Kırşehirlilerin büyük desteğini alan Sadir Durmaz da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Kırşehir'i yakından takip edecek. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olan Kırşehirli 7 milletvekili adayı seçimlerden başarıyla çıkarak milletvekili seçildi. Kırşehir’de AK Parti’den Mustafa Kendirli ile CHP’den Metin İlhan milletvekili seçilirken, Ankara’dan Hacı Turan AK Parti’den, Prof. Dr. Arife Polat Düzgün AK Parti’den, Nevin Taşlıçay MHP’den, Yıldırım Kaya CHP’den, Sadir Durmaz da MHP’den milletvekili seçildiler.
SADİR DURMAZ KİMDİR?
         15 Temmuz 1963 tarihinde Çiçekdağı’nda doğdu. Aslen Yerköy, Yozgatlı olan Sadir Durmaz bu ilçeye 4 km uzaktaki Çiçekdağı ilçesinde doğdu.
         Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünde Müfettiş Yardımcılığı, Müfettişlik, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük, Milletlerarası Kooperatif ve Çalışma Ekonomisi (CIRIEC) Araştırma Merkezi Türkiye Daimi Komite Üyeliği, Türk Kooperatifçilik Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Gübre Fabrikaları T.A.Ş. (Gübretaş) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Güvensigorta Türk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Tarım Kredi Spor Kulübü Başkanlığı, Dünya Bankası İşbirliği ile Tarım Kredi Kooperatifleri Yeniden Yapılandırma Projesi Koordinatörlüğü yaptı. MHP Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2009 yerel seçimlerinde MHP’den Yerköy belediye başkan adayı oldu. TBMM 24. ve 25. Dönem Yozgat milletvekili olarak görev yaptı. Evli ve 2 çocuk babası olan Durmaz, 24 Haziran seçimlerinde Ankara’dan yine MHP’den milletvekili seçildi. 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı