DUYDER'den Eğitime Büyük Destek

1995 yılında kurulan Kırşehir Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DUYDER) tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik hayata geçirilen projeler hızla devam ediyor.

Kırşehir Haberleri 26 Kasım 2018 19:15
DUYDER'den Eğitime Büyük Destek
-A +A

         1995 yılında kurulan Kırşehir Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DUYDER) tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik hayata geçirilen projeler hızla devam ediyor.
         DUYDER eğitime verdiği desteği bu kez sınıf ve tavan boyamaları ile sürdürdü. Yaptığı çalışmalar ve hayata geçirdiği kampanyalarla takdir toplayan Kırşehir Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, "Bir Sınıf da Sen Boyat" sloganı ile muhteşem bir çalışmanın altına daha imza attı.
         Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye ve giyecek gibi birçok kalemde yüzünü güldürecek olan Kırşehir Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gerçekleştirdiği eğitime destek kampanyalarını sınıf boyamaları ile de sürdürüyor.
         Dernek faaliyetlerine ilişkin Çınar Haber Merkezi'ne özel açıklamalarda bulunan Kırşehir Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adalet Kaya şunları kaydetti: "Her yıl okulların açılmasına yakın bir tarihte, ihtiyaç sahibi  ailelerimizin çocuklarına bot, ayakkabı, spor ayakkabısı, mont, okul çantası, eşofman, pantolon, çorap vb giyecek türleri ile defter, kalem, silgi gibi kırtasiye çeşitlerini öğrencilerimize her sene dağıtıyoruz. Kurban Bayramı'nda kurbanlıklarını, Ramazan Bayramı'nda gıda ve temizlik malzemesini, kış aylarında yakacak yardımını ve diğer aylarda da sene içerisinde alış-veriş çeklerini ihtiyaç sahibi ailelerimize elimizden geldiğince yardımsever vatandaşlarımızdan alıp dağıtımını yapıyoruz.
         Bu senede yine eğitime destek amaçlı, Yozgat Sarıkaya merkez Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nu kardeş okul ilan ederek birinci sınıfa yeni başlayan öğrencilerimizin okuma yazmayı ve okullarını sevmelerini teşvik için sınıflarının tavanını bebe mavisine boyatarak gezegenleri tavana resmettik. Duvarını laciverte boyatarak güzel temiz ve ferah bir sınıfta okumalarını sağlaymış olduk. Eğitimi destekleyen, yardımsever vatandaşlarımızdan aldığımız araç-gereç ve maddi yardımlarla sınıfımızı örnek sınıf  yapmaya karar verdik. Sınıfın boyasını, temizlik malzemesini, wc malzemelerini aldık. Eğitime destek için "Bir sınıf da sen boyat" kampanyası ile çıktığımız bu eğitim yolunda bizlere güvenerek yurt dışından, ve yurt içinden eğitime destekler sağladık. Bizlere güvenen hemşehrilerimizin yaptıkları yardımların yerine ulaştığını görmeleri daha da ayrı bir güven sağlıyor ve mutlu oluyorlar. Yardımda bulunan tüm vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür eder saygılar sunarım. Ayrıca Çınar Ailesi'ne ve Kırşehirhaber365'e bu projeye göstermiş oldukları hassasiyet nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum."
         Başkan Kaya açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: "Her yıl; Ramazan Bayramı'nda ihtiyaç sahibi ailelerimize gıda yardımı, Kurban Bayramı'nda kurban kesemeyen ailelerimize kurbanlık yardımı, okullar açıldığında ihtiyacı olan öğrencilerimize kırtasiye, giyim, ayakkabı yardımlarımızın yanı sıra çok az sayıda da olsa öğrencilerimize burs vererek bir nebze olsun ailelerimize ve öğrencilerimize yardımcı olmaya çalışarak mutlu olmalarına vesile olmaya çalışıyoruz. Biz, Kırşehir Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak bu yardımları aksatmadan her yıl yapmaya çalışıyoruz. Bu sene de yaptığımız yardımların yanı sıra genç öğretmenimiz Mukadder Kaya Karabel'in ricası üzerine Yozgat Sarıkaya Merkez Mehmet Akif Ersoy İlköğretim ve İmam Hatip Okulu'nu kardeş okul ilan ederek "Bir Sınıf da Sen Boyat" Kampanyası başlatarak, sınıfımızı boyatıp düzenledikten sonra içerisinde cıvıl cıvıl çocuklarımızın mutluluğunu görmek, ferah bir sınıfta eğitim almalarına yardımcı olabilmek, onların okuma sevincine ortak olmak, tatlı yorgunluğumuzu alıp götürmesi her şeye değdi. Ayrıca emeğini esirgemeyen, gecesini gündüzüne katan öğretmenimiz Mukadder Kaya Karabel'e öğretmenler günü hediyesi olarak armağan ediyoruz. Sizlere de ayrıca DUYDER Derneğimizin etkinliğini duyurduğunuz için teşekkür eder saygılar sunarım. Sizlerin vesilesiyle de Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin gününü kutlar daha güzel  bir geleceği sağlamaları için uygun koşullarda yaşama seviyelerine ulaşmalarını temenni ederim. Yardımsever ve eğitim gönüllüleri vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür eder saygılarımı sunarım. Onlar sayesinde yardim ve hizmetlerimizi vermeye devam edeceğiz. "


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı