SICAK HABER

DUYDER'den Eğitime Büyük Destek

1995 yılında kurulan Kırşehir Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DUYDER) tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik hayata geçirilen projeler hızla devam ediyor.

Kırşehir Haberleri 28 Ağustos 2018 19:15
DUYDER'den Eğitime Büyük Destek
-A +A

         1995 yılında kurulan Kırşehir Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DUYDER) tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik hayata geçirilen projeler hızla devam ediyor. DUYDER eğitime verdiği desteği bu kez sınıf ve tavan boyamaları ile sürdürecek. Yaptığı çalışmalar ve hayata geçirdiği kampanyalarla takdir toplayan Kırşehir Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, "Bir Sınıf da Sen Boyat" sloganı ile muhteşem bir çalışmanın altına daha imza attı.
         Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye ve giyecek gibi birçok kalemde yüzünü güldürecek olan Kırşehir Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gerçekleştirdiği eğitime destek kampanyalarını sınıf boyamaları ile de sürdürecek.
         Dernek faaliyetlerine ilişkin Çınar Haber Merkezi'ne özel açıklamalarda bulunan Kırşehir Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adalet Kaya şunları kaydetti: "Her yıl okulların açılmasına yakın bir tarihte, ihtiyaç sahibi  ailelerimizin çocuklarına bot, ayakkabı, spor ayakkabısı, mont, okul çantası, eşofman, pantolon, çorap vb giyecek türleri ile defter, kalem, silgi gibi kırtasiye çeşitlerini öğrencilerimize her sene dağıtıyoruz. Kurban Bayramı'nda kurbanlıklarını, Ramazan Bayramı'nda gıda ve temizlik malzemesini, kış aylarında yakacak yardımını ve diğer aylarda da sene içerisinde alış-veriş çeklerini ihtiyaç sahibi ailelerimize elimizden geldiğince yardımsever vatandaşlarımızdan alıp dağıtımını yapıyoruz.
         Bu senede yine eğitime destek amaçlı, Yozgat Sarıkaya merkez Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nu kardeş okul ilan ederek birinci sınıfa yeni başlayan öğrencilerimizin okuma yazmayı ve okullarını sevmelerini teşvik için sınıflarının tavanını bebe mavisine boyatarak gezegenleri tavana resmedeceğiz. Duvarını laciverte boyatarak güzel temiz ve ferah bir sınıfta okumalarını sağlayacağız. Eğitimi destekleyen, yardımsever vatandaşlarımızdan aldığımız araç-gereç ve maddi yardımlarla sınıfımızı örnek sınıf  yapmaya karar verdik. Sınıfın boyasını, temizlik malzemesini, wc malzemelerini aldık. Eğitime destek için "Bir sınıf da sen boyat" kampanyası ile çıktığımız bu eğitim yolunda bizlere güvenerek yurt dışından, ve yurt içinden eğitime destekleri sürüyor. Bizlere güvenen hemşehrilerimizin yaptıkları yardımların yerine ulaştığını görmeleri daha da ayrı bir güven sağlıyor ve mutlu oluyorlar. Yardımda bulunan tüm vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür eder saygılar sunarım. Ayrıca Çınar Ailesi'ne ve Kırşehirhaber365'e bu projeye göstermiş oldukları hassasiyet nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum."
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı