Eğitim Bir-Sen'den Diyarbakır Anneleri'ne destek

Kırşehir'de sivil toplum kuruluşları Diyarbakır'da devam eden anne nöbetlerine destek verdi.

Kırşehir Haberleri 25 Eylül 2019 13:27
Eğitim Bir-Sen'den Diyarbakır Anneleri'ne destek
-A +A

              Kırşehir'de sivil toplum kuruluşları Diyarbakır'da devam eden anne nöbetlerine destek verdi. Eğitim Bir-Sen Kırşehir Şubesi Kadın Kolları Komisyonu tarafından yapılan açıklamada Diyarbakır'da nöbet tutan    annelere destek geldi. 
             Saat 12.00'da Cacabey Meydanı'nda gerçekleştirilen basın açıklamasında bu direnişin teröre büyük darbe vuracağını belirten Eğitim-Bir Sen Kadın Kolları Komisyonu Başkanı Ceylan Okatan şu açıklamayı yaptı: "Bizler, bugün burada sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri olarak,annelerin Diyarbakır’da başlattığıonurlu direnişlerine destek olmak üzere 81 ilde eşzamanlı olarak toplanmış bulunmaktayız.Bu direnişin teröre en büyük darbeyi vuracak iradeyi ortaya koyduğuna yürekten inanıyoruz.
Tarih, Diyarbakır’dakianneleri ve teröre meydan okuyan direnişlerini saygı ile yazacaktır. Bulundukları şehirlerde, siyasi ve toplumsal yalnızlaştırılma dahil,her şeyi göze alıp evlatlarının dönmesini isteyen anneler, başka canlar yanmasın diye çıktıkları yolda inşallah zafere ulaşacaklardır. 
               Günlerdir yaşanan evlat nöbetlerinde, tarifi imkânsız acılara şahit oluyoruz. “Evladımın ölüsüne bile razıyım” diyen annelerin masum ve insani direnişinin yanında olmak, hepimizin boynunun borcudur. Bizler Edirne’den Kars’a, tek yürek olmuş kadınlar ve anneler olarak anne acısının etiketi olmaz diyor, yerel, ulusal ve uluslararası kamuoyunu Diyarbakır’dakiannelerinyanlarında olmaya davet ediyoruz.
Ülkemizin geleceğine, refahına, birlik ve beraberliğine zarar vermeye çalışan terör örgütlerine ve siyasi uzantılarına karşı yıllardır topyekûn mücadele içerisindeyiz. Vatan uğruna verdiğimiz şehitlerin kanı, evlatlarımız için döktüğümüz gözyaşı hala kurumadı. Bu mücadelemize bir mihenk taşını dadağa kaçırılan evladını geri almak için teröre yeter diyen Hacire Annemiz ekledi.  Gördük kiyananbir anne yüreği tüm acılara, gözyaşına ve gencecik fidanların ölümüne son verebilir. 
             Bu duruş ve cesaret, terör örgütünün ağına düşmüş her evlada ve annesine umut oldu. 3 Eylül’den bu yana tam 23 gündür Diyarbakır’da yeni annelerin katılımı ile büyüyen bu sessiz çığlık, dünya üzerindeki terörün tümüne “Dur!” diye haykıran güçlü bir sese dönüştü.
              İnanıyoruz kiazimle seslerini yükselten kadınlar, terör örgütlerinin hain emelleri içinFırat’ın ve Dicle’nin kuzularınınkurban edilmesine izin vermeyecektir. 
                Duyduğumuz “yeter artık” feryadına destek vermek,safları sıklaştırmak, bir ve beraber olduğumuzu göstermek, evlatlarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak hepimizin vicdani borcudur. 
Diyarbakır’da toplanan annelerin günlerdir ve hatta yıllardır süren mücadelesinde, kadınlar olarak tek yürek ve tek dua olduk. Biz de bugün sivil toplum temsilcileri olarak, Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan annelerin yanında bedenen olamasak da onların ‘ne pahasına olursa olsun!’ diyerek teröre karşı gösterdikleri kararlı duruşlarının yanındayız. Annelerin başlattığı buhareket karşısında karanlık yapıların yıkılacağına gönülden inanıyoruz. Ailelerimizin bir an önce evlatlarına kavuşmalarını diliyor ve evlat nöbetindeki annelerle birlikte “Teröre Son!” diyoruz. " 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Her yanın hüzün SEYFE!

Her yanın hüzün SEYFE!

12:01 17 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/07%20ARALIK%20CUMARTES%C4%B0%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı