Eğitim Her Engeli Aşar!

Kırşehir Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi. Düzenlenen fuara Kırşehir Milli Eğitim İl Müdürü Şevket Karadeniz, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kırşehir Haberleri 14 Mayıs 2018 19:12
 Eğitim Her Engeli Aşar!
-A +A

         Kırşehir Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi. Düzenlenen fuara Kırşehir Milli Eğitim İl Müdürü Şevket Karadeniz, öğrenciler ve veliler katıldı.
         Kırşehir Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İhsan Yavuz, açılışta konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Sizleri burada görmekten büyük mutluluk duymaktayız. Hayatta en büyük amacımız ve kaygılarımızdan biri çocuklarımıza güzel bir gelecek hazırlamaktır. Okulumuzda öğrenim gören özel öğrencilerin velileri de bu gelecek hazırlama kaygısının bizlerden çok ama çok fazla olduğunun bu okulda göreve başladığımda anladım. Okulumuzda 40 tane hafif mentalreterdasyonu olan özel öğrenci eğitim görmektedir. Okul olarak mevcut imkânlarımız ve personellerimizle en iyi eğitimi vermeye çalışıyoruz. Okulumuzun temel amaçları bu özel çocuklarımızı hayata hazırlamak, sosyalleşmelerini sağlamak, kendi kendine yeten toplumla barışık bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Diğer önemli amacımız da bugün burada göreceğiniz çalışmalardan da anlaşılacağı üzere verilen eğitimlerle yetenekleri doğrultusunda bir mesleki beceri kazandırmaktır. Okulumuzda son dört yıl içinde mezun olmuş öğrencilerimizin on bir tanesi devlet ve özel sektörde işe yerleştiğini gurur ve sevinçle ifade etmek isterim. Ülkemizde son on beş yılda engellilere yönelik güzel çalışmalar, projeler, çevre düzenlemeleri yapılmış ve yapılmaya da devam etmektedir. En önemlisi de bu bireylerin istihdamına yönelik devlet teşvikleri iki yıla bir ve sonuçları, dört yıl geçerli sınavlar, yılda iki defa olmak üzere her yıl istihdam yapılmaktadır. Ayrıca bu bireylere ve ailelerine ömür boyu sağlık, sosyal güvenlik ve maaş desteği verilerek böylece maddi durumları zayıf olan aileleri geleceğe biraz daha olumlu bakmaları sağlanmıştır. Okul olarak Türkiye’de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarını düzenleyen ilk ve tek özel eğitim mesleki eğitim merkezi olmanın haklı gururunu ayrıca yaşamaktayız. Bu çalışmaları öğrencilerimiz öğretmenleri nezaretinde gerçekleştirmişlerdir. Bizlere desteğini esirgemeyen Valiliğimize, Kırşehir Belediyemize, bize her konuda destek veren İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bölgesel ve sportif yarışmalarda bizlere desteklerini sunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze huzurumuzda teşekkür ediyorum. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen okul öğretmenlerine, Kırşehir Ticaret Borsası’na, AEÜ Beden Eğitimi bölümü öğrencilerine ve velilerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Engeller zihinde başlar; ama eğitim her engeli aşar.”
         Konuşmalarının ardından Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz yüzme dalında başarılı olan öğrencilere plaket takdim etti. Karadeniz, engelli öğrencilerin hazırladıkları projeleri tek tek inceledi. Program sonunda ikram sunularak fuar sona erdi.
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı