SICAK HABER

Eğitim-İş'te Bayan Öğretmenler Buluştu

Kırşehir Eğitim-İş Şubesi'nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği gecede, sendika üyeleri bir araya gelerek güzel bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Kırşehir Haberleri 11 Mart 2018 13:01
Eğitim-İş'te Bayan Öğretmenler Buluştu
-A +A

                     Kırşehir Eğitim-İş Şubesi'nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği gecede, sendika üyeleri bir araya gelerek güzel bir etkinlik gerçekleştirdiler. Günün anlam ve önemine istinaden kadın üyelere Atatürk imzalı fular hediye edildi.
                    Kırşehir Eğitim-İş Şube Başkanı Levent Akça, "Üyelerimizin yüzde 57’sini kadınlar oluşturmaktadır. Eğitim-İş olarak, yeryüzüne barışı, çağdaşlığı ve sayısız güzelliği kadınların getireceğine inanarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutluyoruz. Türk toplumunda kadının yeri ve önemini unutmamalıyız. Unutulmamalıdır ki, İstiklal savaşının Nene Hatun’u, Halide Edip Adıvar’ı Halime Çavuş’u, bizim kadınlarımızdır. Kadının olmadığı, hiçbir hareket başarıyı yakalayamaz. kadınlarımızın hayata daha fazla katılmaları kadın zarafeti ile şekillenen bir sosyal hayata, daha aydınlık bir geleceğe ulaşmamızın yegane şarttır" dedi.

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı