Ekicioğlu'ndan Kadınlar Günü Mesajı

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 8 Mart 2018 09:39
Ekicioğlu'ndan Kadınlar Günü Mesajı
-A +A

         Kırşehir Ticaret ve  Sanayi Odası Yönetim  Kurulu Başkanı Selahattin  Ekicioğlu, 8 Mart Dünya  Kadınlar Günü nedeniyle  yayınladığı mesajında  "Kadınların yaşamın her alanında söz sahibi olduğu  toplumlar, dünyanın en  gelişmiş toplumları iken,  kadının ikinci planda  olduğu toplumlar isegelişimini hala tamamlayamamış toplumlar olmaya mahkûmdurlar" dedi. Kadına şiddetin hızla giderilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Ekicioğlu, yazılı mesajında şunları kaydetti: "Kadınlarımıza sosyal ve  siyasal alanda verilen değer, toplumu her açıdan en yüksek mertebeye ulaştıracak en önemli etkendir. Kadınların yaşamın her alanında söz sahibi olduğu toplumlar, dünyanın en gelişmiş toplumları iken, kadının ikinci planda olduğu toplumlar ise gelişimini hâlâ tamamlayamamış toplumlar olmaya mahkûmdurlar. 
        Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğü sayesinde, o dönem dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde bile olmayan haklar kadınlarımıza tanınmıştır. 
        Kadınlarımız, toplumsal, siyasal ve ekonomik hayatta üstlendikleri rollerle sadece ülkemizin gelişmesine omuz vermemişler aynı zamanda dünyada ve bölgedeki birçok ülkenin kadınlarına da örnek teşkil etmişlerdir. Kadınlarımız için çok önemli ve anlamlı bir gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, ne yazık ki, hemen hemen her gün yaşanan kadına yönelik şiddet olaylarının ve kadınlarımızın toplumsal hayat içerisinde yaşadığı çeşitli mağduriyetlerin gölgesinde idrak ediyoruz. Kadınlarımıza yönelik geliştirici politikaların ve iyileştirilmenin arttırılması, kadınlarımızın sosyal, ekonomik ve siyasal alanda daha çok söz sahibi olma zorunluluğu kaçınılmazdır.
      Kadınlarımızın hayat içerisinde karşılaştığı her türlü sorunların ortadan kalktığı, kadınlarımızın şiddetle ve toplumsal hayat içerisinde karşılaştıkları çeşitli mağduriyetlerle değil; sosyal, sanatsal, akademik ve ekonomik alandaki başarıları ve kattıkları değerlerle anıldığı bir ülke özlemiyle; bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20ARALIK%20PER%C5%9EEMBE-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı