“Emeğiyle geçimini temin eden işçilerimizin günü kutlu olsun”

 Akpınar Kaymakamı Furkan Korkusuz 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Akpınar Kaymakamı Furkan Korkusuz mesajında şu ifadelere yer verdi:

     “Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de en önemli dayanışma günlerinden biri olan, toplumun her kesiminde üreten, geliştiren ve hizmet sunan işçi, memur ve tüm çalışanların emeklerine verilen değerin ve saygının bir ifadesi olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlamanın hassasiyeti içerisindeyiz. En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. Bizim inancımızda işçiye ve emeğe gereken önemin verilmesi emredilmektedir. Peygamber Efendimiz, "İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz" buyurmuştur.

    Ülkelerin gelişmesinde ekonomilerinin yapılanmasında büyük emeği bulunan, toplumun her kesiminde üreten, geliştiren ve hizmete sunan işçi, memur, tüm çalışanların emeklerinin değerini ifade etmek amacı ile kutladıkları 1 Mayıs’ın insan onuruna yaraşır şekilde dostluk, kardeşlik ve dayanışma içerisinde bir bayram havasında kutlanmalıdır.  Bugün, çalışma hayatındaki kalkınmanın yegâne anahtarı işçilerimizin emeklerine verilen saygının bir ifadesi olan, hayatımızı kolaylaştıran, her yapının inşasında imzası olan işçi kardeşlerimizin, ülkemiz ekonomisi ve sosyal kalkınmasındaki en büyük güç kaynağı konumunda oldukları bilinmektedir.

        Emeğiyle geçimini temin eden ve toplumumuzun kalkınmasına büyük katkılar sağlayan, tüm çalışanlarımızın gururla kutladıkları bu anlamlı günde başta tüm kamu personelimizin, işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlar bundan sonraki çalışmalarında başarılar diler, huzurlu, mutlu, barış dolu yarınlar temenni ederim.”

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR