SICAK HABER

Emeklileri İkramiye Heyecanı Sardı

Kırşehir'de emeklilerin dört gözle beklediği bayram ikramiyelerin ne zaman hesaplara aktarılacağı belli oldu.

Kırşehir Haberleri 7 Ağustos 2018 19:10
Emeklileri İkramiye Heyecanı Sardı
-A +A

              Kırşehir'de emeklilerin dört gözle beklediği bayram ikramiyelerin ne zaman hesaplara aktarılacağı belli oldu. Ramazan Bayramı'nda ikramiyelerina alarak rahat bir bayram geçiren Kırşehir'deki binlerce emekli uygulama için hükümete teşekkür ederken banka şubelerinde gerçekleştirdikleri işlemlerin ardından görevlilere ikramiyelerin ne zaman hesaplara aktarılacağını soruyor.  
               Kırşehir'de de emekliler, Kurban Bayramı’ndan önce hem ikramiyesini hem de maaşını alacak. Biner lira ikramiyenin 9-10 Ağustos’ta ödenmesi bekleniyor. Maaşların da 17 Ağustos’tan önce hesaba yatacağı öngörülüyor. Henüz aylık almaya başlamayan fakat SGK’ya dilekçesini 31 Temmuz itibarıyla vermiş olanlar da aylık alabilecek. Emeklilerin emekli aylıkları, nafaka ve SGK borcu dışında haczedilemiyor. Bayram ikramiyesi için de aynı durum geçerli olacak. Haczi bulunan emeklinin maaşı haczedilemeyeceği gibi, bayram ikramiyesine de haciz konulamayacak. Bu arada Mevcut uygulamaya göre en düşük emekli maaşı 988 lira. Hazırlıkları devam eden yeni tasarıya göre en düşük emekli maaşı, o yıl için uygulanan asgari ücretle eşitlenecek. Diğer maaşlar bunun üzerinde belirlenecek. Böylece düşük maaş alanların gelirinde 600- 700 lirayı bulan artış yapılabilecek. Bu yıl için asgari ücret bin 603 lira olarak uygulanıyor. 
              2018 yılı itibariyle emekli vatandaşlara ödenmeye başlanan bayram ikramiyesi yılda iki kez biner lira ödeme olarak kararlaştırılmıştı. Yasa kapsamına ilk bin lirayı Ramazan Bayramı’nda alan emekliler, şimdi Kurban Bayramı ikramiyesinin ödeneceği tarihi merak ediyor. Ağustos ayında emeklilere yine bayram ikramiyesi var. Tüm emeklilere, 21-24 Ağustos'ta kutlanacak Kurban Bayramı öncesinde biner lira ikramiye ödemesi yapılacak. İkramiye, Ağustos'un 17'sine kadar hesaplara yatırılacak. Tam ödeme tarihi önümüzdeki günlerde Çalışma Bakanlığı tarafından duyurulacak. Ayrıca SSK ve Bağ- Kur emeklilerine Ağustos'ta bayram nedeniyle maaşlarının erken ödenmesi söz konusu olabilecek.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı