EMITT Fuarı Açılacak

Kırşehir, geçen yıl düzenlenen EMITT Fuarı'nda "En Etkin Tanıtım" ödülünü alırken, bu yıl fuara katılan iller arasında yine ödül almaya çalışacak

Kırşehir Haberleri 25 Ocak 2017 18:36
EMITT Fuarı Açılacak
-A +A

           26-29 Ocak tarihleri arasında  açık olacak EMITT Fuarı,  start alacak. İstanbul Tüm Fuarcılık Yapım AŞ (TÜYAP)  tarafından Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılacak olan fuarda Kırşehir tanıtılacak. Geçen yıl fuarda "En Etkin Tanıtım" ödülü alan Kırşehir Standı'nın bu yıl da ödül alması için çaba gösterileceği açıklandı.
          21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) Kırşehir'in tanıtımı, Ahiler Kalkınma Ajansı'nın (AHİKA) katkısıyla Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak.
Kırşehir Valisi Necati Şentürk, yaptığı yazılı açıklamada, EMITT Fuarı'nda Kırşehir'in sahip olduğu turizm değerlerinin tanıtılmasının amaçlandığı ifade etti. Vali Şentürk, fuarla ilgili bilgiler verirken şunları kaydetti: "Fuarda, Ahi Evran-ı Veli Külliyesi ve Cacabey Gökbilim Medresesi, dünyada höyük şeklinde yapılan ilk ve tek müze olan Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi, Japon Anadolu  Arkeoloji Enstitüsü ve Japon Bahçesi, Seyfe Gölü Kuş Cenneti, İç Anadolu'nun denizi olarak bilinen Hirfanlı Baraj Gölü, yeraltı şehirleri ve kaplıcalarıyla, kültür, inanç, sağlık ve doğa turizmine hitap eden ilimiz bir destinasyon olarak turizm profesyonelleriyle buluşacak. Ahi Evran-ı Veli Külliyesi konseptinin uygulanacağı standımıza led ekran yerleştirilerek ilimizin sahip olduğu değerlerin tanıtım videolarının sunumu ile yöresel lezzetlerimiz, kentte ait turistik değer taşıyan oniks hediyelik eşyaları ile tuzdan yapılan çeşitli hediyelik eşyaların tanıtımının yapılması ve çeşitli tanıtım materyallerinin dağıtılması sağlanacak. Fuar alanı içinde belirlenen bir sahnede Kırşehir türküleri, Kırşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğunca seslendirilecek."
         Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci de, fuarla ilgili yaptığı açıklamada, "21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, illeri turizm ve tarihi açıdan, yöresel açıdan yani her il kendine özgü yöresel ve kendine has yönlerini ortaya çıkaracak. Kırşehir’de Ahiler Kalkınma Ajansı katkısıyla Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi ortaklığıyla burada bir stant açılacak. Tabii bu standın konsepti Ahi Külliyesi şeklinde düşünüldü. Bu standa ilimizi tanıtıcı faaliyetlerde bulunulacak. Tabii geçici olarak dünya listesinde yer alan Cacabey Medresesi, Ahi ve Aşıkpaşa, Yunus Emre, Kalehöyük, Japon Bahçesi, Seyfe Gölü, Hirfanlı Barajı, kaplıcalarımız gibi tarihi ve turistik yerlerimizi tanıtmaya ağırlık vereceğiz. Bunlarla ilgili hem valilik hem de belediyemiz bünyesinde videolar hazırlandı. Burada yöresel yiyeceklerimizi tanıtımı söz konusu. Pekmez, köftür, çemen gibi ayrıca onix taşımız çok meşhur. Onun tanıtımı da yapılacak. İlimiz aynı zamanda bir kültür şehridir. Kültürel faaliyetlere birçok yönüyle ağırlık verilecek. Çekiç Ali, Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş ile ilgili repertuarda bulunan şarkı ve türküler seslendirilecek. Dolayısıyla EMITT Fuarı'nda ilimizin en iyi şekilde tanıtımı hem belediyemizce hem de valiliğimizce tanıtımın en iyi şekilde tanıtılmasına gayret gösterilecek" dedi.
         Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Yıldız Eraslan da yaptığı açıklama, "Fuarda Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın konseptini kullanacağız. Bakanlığımızın belli bir tanıtım portföyü var. O portföy üzerinden gitmeye devam edeceğiz. Keyifli ve güzel bir tanıtım olacağına inanıyorum. EMITT Fuarı, dünyanın en büyük turizm ve seyahat fuarıdır. İstanbul ayağında her yıl olduğu gibi bu yıl da bir kez daha Kırşehir'imizi en iyi şekilde tanıtmaya gayret göstereceğiz. Amacımız öncelikli olarak turizm profesyonelleri ile tur operatörleri ile seyahat acenteleriyle buluşmak. Kırşehir'e ne katkı sağlayabilirler ya da bizler onlar için neler yapabiliriz? Kırşehir'i yönlendirmek adına bu görüşmeleri yapacağız. Kırşehir’in tanıtımda ürünlerin de ön plana çıkması kanaatindeyiz. Kırşehirli hemşerilerimiz standımızı ziyaret ederlerse onlarla beraber hasret gidermiş olacağız" diye konuştu.
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Ekim%20Cumartesi%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı