SICAK HABER

Emniyet Bayramda Kuş Uçurtmayacak!

Kırşehir Emniyeti 21- 27 Ağustos tarihleri arasında bayram tatili süresince asayiş ve genel güvenliğe ilişkin ek tedbirler alınırken, Kurban Bayramı süresince genel güvenlik ve asayiş kontrolü ile Kırşehir’in ve misafirlerinin huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirebilmeleri sağlanacak.

Kırşehir Haberleri 16 Ağustos 2018 19:13
Emniyet Bayramda Kuş Uçurtmayacak!
-A +A

         Kırşehir Emniyeti 21- 27 Ağustos tarihleri arasında bayram tatili süresince asayiş ve genel güvenliğe ilişkin ek tedbirler alınırken, Kurban Bayramı süresince genel güvenlik ve asayiş kontrolü ile Kırşehir’in ve misafirlerinin huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirebilmeleri sağlanacak. Kırşehir’de alışveriş merkezleri, pazaryerleri, çarşılar, piknik alanları ve plajlar gibi bayram tatili süresince halkın yoğun olarak bulunacağı bölgelerde kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amacıyla yaya ve motorize ekip sayısı artırılarak sabit ve hareket halinde uygulama yapılacak.
         Kırşehir şehirlerarası otobüs terminalinde ve şehir içi toplu taşıma araçları ve duraklarda oluşabilecek yoğunluklar dikkate alınarak kontroller artırılacak ve şüpheli şahıslara yönelik uygulamalar yapılacak.
         Kırşehirlilerin bayram ziyaretlerinde ve tatil amacıyla ikametlerinden ayrılacak olmaları ve işyerlerinin uzun süre kapalı kalacak olmasından dolayı evden ve işyerinden hırsızlık olaylarına karşı da tedbirler alınırken, Mezarlıklarda bayram tatili süresince gerekli güvenlik önlemleri alınarak giriş ve çıkışlar kontrol altında tutulacak. Kırşehir’de kurbanlık hayvan satışlarının yapıldığı yerlerde hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına yönelik kontroller yapılacak. Özellikle geceleri hayvan hırsızlıklarına yönelik tedbirler alınacak. Kurbanlık hayvanların kontrolden çıkarak trafik akışını bozmaması açısından Kırşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile koordineli olarak çalışılacak.
         Kurbanlık hayvan sevkiyatlarında hayvan hırsızlığına yönelik kontrollerin yapılacağı bildirilirken, Kırşehir Emniyet Müdürlüğünce vatandaşların bayram tatilini huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri adına için gerekli görülen her türlü tedbirin alınacağı belirtildi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı