Enerji Bir-Sen Genel Merkezi'nden Kırşehir Ziyareti!

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya ve Reşit Gürbüz Kırşehir İl Başkanı Adnan Doğan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Kırşehir Haberleri 11 Aralık 2018 14:20
Enerji Bir-Sen Genel Merkezi'nden Kırşehir Ziyareti!
-A +A

                Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya ve Reşit Gürbüz Kırşehir İl Başkanı Adnan Doğan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Tonbul, Kırşehir ziyaretinde yaptığı açıklamada; " 2017 yılında gerçekleştirilen referandumla kabul edilen Anayasa değişikliğiyle, “Cumhurbaşkanlığı Sistemi” bütün yönleriyle hayata geçmiş oldu. Hükümet modeli değişikliği, yürütme erkine ilişkin şekil değişikliği kuşkusuz diğer alt yapılara, sistemlere de etki etti.
         Bu sistemle birlikte 4688 sayılı Kanun birleştirilen, kapatılan bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları yönünden yeniden ele alınmalı, acilen Kanun revize edilerek sistem uygun hale getirilmelidir. Kamu yönetimi temalı değişikler kamu personel rejiminin yönetiminde değişikliklere neden olacağından sendikalar da değişiklik süreçlerine dahil edilmelidir.
         Biz, Hükümet Modeli’ne uyum noktasında 657 sayılı Kanun başta olmak üzere kamu personel mevzuatında yapılacak çalışmaları; kamu görevlilerine kazandıran, kaygı uyandırmayan, hakları koruyan, haksızlığı sona erdiren süreçler ve fırsatlar zemini olarak görüyoruz. Bu anlamda, neler değişmeli, neler geliştirilmeli, yeni hükümler neler olmalı bu süreçte masada ve sahada tartışmaya açılmalıdır. Bu noktada tartışmalara taraf olma isteğimizi yineliyor, aksi halde dayatmalara sessiz ve tepkisiz kalmayacağımızın bilinmesini ve bu konuların başında İş güvencesi ve kadrolu istihdam konusu yer almaktadır.
Kamu hizmetine girişten, kariyer ve liyakat sistemine, görevde yükselme sürecinden, atama ve yer değiştirme düzenlemelerine kadar birçok konuyla ilgili her biri farklı bir bakış içeren açıklamalarla bilgi kirliliğine neden olunmadan çalışmaların içeriklerinin bizlerle paylaşılması gerektiğini bir kez daha yineliyoruz.  Bununla birlikte kamu personel sistemi içerisinde kamu görevlisinin performansına yönelik değerlendirme ölçütlerine ilişkin bir çalışma hazırlığı var ise şimdiden buna son verilmesi uyarısında bulunuyoruz.
         Evden çalışma, yarı zamanlı çalışma gibi istihdam türlerinin, insan temalı kamu hizmet sunumu şeklinde, bize mahsus kurgular üzerinden değerlendirilmesi gerektiğini de bir kez daha ifade ediyor, uygulamaların diğer statülerde istihdam edilenleri de kapsayacak şekilde düzenlemesini önemsiyoruz." ifadelerini kullandı.
         Sendikal ziyaretlerin ardından Belediye Başkanlığına tekrar aday olan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ziyaret edilerek gündemle ilgili konular istişare edildi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı