Engelli Kardeşlerimizden Vali Akın'a ziyaret

Engelliler Haftası nedeniyle, engelli vatandaşlar Vali İbrahim Akın’ı ziyaret ettiler.

Kırşehir Haberleri 10 Mayıs 2019 13:10
Engelli Kardeşlerimizden Vali Akın'a ziyaret
-A +A

              Engelliler Haftası nedeniyle, engelli vatandaşlar Vali İbrahim Akın’ı ziyaret ettiler.
           Vali İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, engelliliğin yalnızca engellileri değil, tüm kesimleri yakından ilgilendiren toplumsal bir sorun olduğunu söyledi.
           Hiçbir engelin başarının önünde engel olamayacağını, hedefe giden yolda önümüze çıkan engellerin gayret gösterilerek aşılabileceğini belirten Vali İbrahim Akın, “Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası’nın asıl amacı engellilerimizin sorunlarına, yaşadıkları sıkıntılara vurgu yapmak, dikkat çekmek ve toplumda bu konulara farkındalık yaratmaktır. Devletimiz engelli vatandaşlarımıza gereken desteği vermekte, ülkemizde son yıllarda yapılan yasal düzenlemelerle engelli bireylere olan duyarlılıklar artmış, engellilerimizin ihtiyaç duyduğu her alanda önemli mesafeler kat edilmiştir. Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak engellilerimizin her zaman yanındayız. İlimizde engellilerimizin hayatının kolaylaştırılması, sorunlarının en aza indirilmesi noktasında ilgili kurum ve derneklerle iş birliği içerisinde gayret gösteriyoruz. Engeller aslında bedende değil, kafadadır. Kafadaki engelleri ne zaman kaldırabilirsek, bedensel engelin bir engel olmadığını o zaman göreceğiz. Bedensel engelli olup da hayatlarında sporda, sanatta, edebiyatta, eğitimde, siyasette, iş dünyasında çok iyi yerlere gelmiş insanlar var. Demek ki engel başarının önünde bir engel değil. Yeter ki isteyelim, azimli olalım, gayret gösterelim. Bu haftalardaki maksat da bunları ön plana çıkarmaktır. Bu düşüncelerle toplumsal hassasiyeti artıracağını düşündüğüm Engelliler Haftası’nı kutluyor, engelli kardeşlerimizin ziyaretlerinden dolayı mutlu olduğumuzu belirtiyorum. Tüm engelli kardeşlerimize ve ailelerine sağlıklı, huzurlu, mutlu ömürler diliyorum.” dedi.
          Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve engelli vatandaşlarımızın yer aldığı ziyaret Kırşehir Valisi İbrahim Akın'ın engelli vatandaşların sorunlarını dinlemesi ve onlarla yaptığı sohhbet ile sona erdi.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı