Erdoğan, Kırşehir'e müjdeyi Samsun'dan verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftasonu Samsun'dan Kırşehir'e demiryolu müjdesi verdi.

Kırşehir Haberleri 4 Mart 2019 11:51
Erdoğan, Kırşehir'e müjdeyi Samsun'dan verdi!
-A +A

         Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  haftasonu Samsun'dan Kırşehir'e demiryolu müjdesi verdi.
         Kırşehir halkının yıllardır beklediği demiryolu bağlantısına Samsun'da son noktayı koyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  "Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale hızlı teren projesinin çalışmalarının devam ettiği bilgisini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu hatta Yerköy, Kırşehir, Aksaray, Ulukışla Demiryolu Projesi'ne bağlantı sağlanacak. Böylece Samsun'un İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'ne, Samsun ve Mersin Limanlarına olan bağlantısı artık hızlı trenle olacak" ifadelerini kullandı.
         Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'un İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesine olan bağlantısının artık hızlı trenle olacağını müjdeledi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisince Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen mitingde Samsun'da gerçekleştirdikleri ve gerçekleştirilecek projeler hakkında da bilgi verdi. Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale hızlı teren projesinin çalışmalarının devam ettiği bilgisini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu hatta Yerköy, Kırşehir, Aksaray, Ulukışla Demiryolu Projesi'ne bağlantı sağlanacak. Böylece Samsun'un İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'ne, Samsun ve Mersin Limanlarına olan bağlantısı artık hızlı trenle olacak. Yaptık da yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. Durmak yok. Samsun'a 8 baraj inşa ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Ladik Fındıcak Barajı ile Terme, Salıpazarı Barajlarının inşaatları devam ediyor. Samsun şehir merkezinin içme suyu ihtiyacını Hasköy ve Kökçüoğlu'na su hazneleri inşa ederek çözdük. İnşa ettiğimiz 100 adet taşkın koruma tesisleriyle Samsun şehir merkezleriyle birlikte 109 yerleşim yerini ve 28 bin dekar araziyi taşkınlardan koruduk. 26 adet taşkın koruma tesisinin yapımı devam ediyor. Samsunlu çiftçilerimize toplam 2 kat trilyon liralık tarımsal destek verdik" diye konuştu.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı